3D game editor & engine

Wymeczyłem silnik gry 3D wraz z edytorem. Całość oparta na ThreeJS. Jeśli mógłbym otrzymać dwa zdania opini byłoby super. Nie wiem czy kontynuować pracę nad tym projektem, czy lepiej wyjść na podwórko. :wink:
Podam kilka url do video, a od zainteresowanych czekam na pytania.

Ja radziłbym wyjść na podwórko, odetchnąć, coś porobić i wrócić do prac nad projektem :smiley:
Same filmiki nic nie mówią: co to za gra ma być, co tutaj jest właściwie zrobione, do czego zdążasz? :slight_smile:

Dzięki, jednak podwórko.
Fabuła gry jest. Ale tu chodzi o to, aby każdy kto ma ochotę na budowę własnej gry (prostej) mógł to zrobić, bez znajomości programowania, ani znajomości kobył w stylu Unity.
Edytor, pozwala budować levele/ krainy, pozwala na update wszystkiego na FTP, logować usera, zapisywać stan gry, rozszerzać edytor o nowe obiekty / grafiki / dźwięki.
Tak aby w 2 tygodnie, zrobić 10 krain o dowolnej tematyce. Wszystko jest low-poly, proste i ograniczone.

Ale dzięki za odpowiedź, zajmę się czymś innym.

Pomysł dość ambitny :slight_smile: Może być fajny (jak każdy “gra” tego typu), ale wymaga dużo pracy :slight_smile: Do edycji terenu przydałyby się pędzle jak w innych grach, albo teren generowany voxelowo (nie wyglądający jak woksele, ale generowany na takiej siatce, pozwala szybko budować światy). A do tego oczywiście coś co pozwoli zbudowac mechanike :slight_smile:

Właśnie o to chodzi by nie było pędzli i narzędzi edycji aż tak dokładnych. Dla szybkiego postawienia gry w sieci, dostarczam tylko predefiniowane modele, właściwosci i wszelkie ustawienia. Np dla efektu shadow, mamy trzy opcje Low med i high. Kilka suwaków dla pozycji światła, typu materiału etc.
Oczywiście dla wymagających wstawianie własnych modeli, tekstur i grzebanie w kodzie nie stanowi problemu.
Dzięki za słowo otuchy, ale projekt nie jest skomplikowany. :wink:

Wracam znowu.
Dziś wygląda to trochę inaczej. Nowe funkcjonalności m. in.

1. z edytora publikowanie gry w sieci
    https://www.youtube.com/watch?v=rS7gI1A_tpE
  2. importowanie nowych modeli
    https://www.youtube.com/watch?v=2NRU4rma2fM
  3. a także gra śmigająca na urządzeniach mobilnych

Może najdzie się ktoś, kto chciałby przyłączyć się do rozwoju tego projektu.
Pozdrawiam