7x7x7 - tetris w 3d

Witam!!!

jakieś 10 miesięcy temu zacząłem swoją przygodę z Unity i niedawno udało mi się opublikować pierwszy efekt - 7x7x7 - czyli tetris w 3D na androida (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ByteOnMars.The7x7x7)

Oczywiście zależy mi na Waszej opinii na temat gry, ale tak bardziej kompleksowo - bo jak napisałem - dopiero niedawno zacząłem i brakuje mi doświadczenia. Generalnie, choć udało mi się uzyskać na tą chwile ponad 500 pobrań (dzięki google ads) to z danych analitycznych wewnątrz gry wynika mi że:

• zaledwie 15% osób rozegrało co najmniej jedną partie gry Classic do konca i zdobyło jakieś punkty,
  • kolejne 20% osób rozegrało do końca jedną partię ale nie zdobyło żadnych punktów (co uwzględniając poziom trudności gry jest dziwne)
  • kolejne 25% osób uruchomiło przynajmniej raz grę ale nawet nie ukończyło tutoriala w trybie classic
  • i aż 50% osób usunęło grę bez jej uruchomienia (brak danych z analityki - może się nie odpaliła? albo to jakieś puste konwersje na google ads??) tak więc pytania:
  1. czy macie doświadczenia z google ads i czy te 50% pobrań bez uruchomienia gry to jakaś norma, czy może jednak coś innego? dodam, że gra ma screeny i filmik z gameplayem na google play, więc chyba niespodzianek nie powinno być?

2. czy gra działa dobrze na Waszych telefonach? (miałem możliwość testowania tylko na samsung galaxy note2, samsung galaxy s5, blackberry priv oraz redmi note 3) Na wszystkich gra działała dobrze.

3. co poprawić według Was, żeby ludzie chętniej grali (a może nic bo po prostu jest słabo?)

4. wszystko inne co przychodzi Wam do głowy - piszcie, to dla mnie ważne

Będę bardzo wdzięczny za uwagi! Jednocześnie w ramach współpracy indie-devów jeśli to dla Was nie problem - będę bardzo wdzięczny za pozytywną ocenę na Google Play. Jeśli gra na nią nie zasługuje - piszcie tu :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz!

Spróbuj wydać grę na szerszy rynek. Wydaj grę po angielsku napewno kilkukrotnie zwiększy to społeczność.

1. Wystarczy, że ktoś pobrał grę i wyłącył internet lub ma zainstalowany jakiś firewall.
  2. Dodaj może jakiś prosty form, w jakimś nie walącym po oczach miejscu, ktorego ludzie będą mogli użyć do zgłoszenia błędów i zaproponowania zmian.

daniel1302 - dzięki za odpowiedź.

Gra jest dostępna w wersji angielskiej (po włączeniu jest sprawdzany język telefonu, jak polski to po polsku, jak inny to po angielsku). Jest również dostępna w kilku krajach anglojęzycznych - nie zmienia to jednak faktu, że przez 2 miesiące nie została pobrana ani razu - mam wrażenie ze bez kampanii reklamowej ani rusz…
ad 1 - no może, chociaż to dziwne…
ad 4 - dobry pomysł, dzięki.

Anyway, na tą chwilę mam wrażenie, ze dużo trudniej jest grę wypromować, niż ją napisać nawet zaczynając od zera, Macie jakieś pomysły na promocję poza adwordsem i FB?

7x7x7 Google Play promo movie