All compilers error need to be fixed - Unity2D

Witam z powrotem na tym forum :smile: staram się podszlifować umiejętności pracy w Unity, więc zacząłem robić kurs, robiłem dokładnie to co kazali ale wyskakują mi takie błędy: Assets\Scripts\poprowny.cs(5,18): error CS0101: The namespace ‘’ already contains a definition for ‘Tile’

Assets\Scripts\poprowny.cs(9,10): error CS0111: Type ‘Tile’ already defines a member called ‘Start’ with the same parameter types

Assets\Scripts\poprowny.cs(14,10): error CS0111: Type ‘Tile’ already defines a member called ‘Update’ with the same parameter types

kod:

using System;Colletions
using System.Collections.Generic;
using UnityEngine;

public class Tile : MonoBehaviour

{
public bool Active = true;

void Start ()
{
    var rotation = ? Vector3.zero : (Vector3.up * 180f);
    transform.rotation = Qarterion.Euler();
}

void Update ()
{
}

}

Nie stworzyłeś przypadkiem dwóch klas o nazwie Tile? Gdzieś w innym skrypcie, niekoniecznie nazywającym się poprowny.cs

Wydaje mi się, że nazwa skryptu zawierajacego klasę dziedziczącą po
MonoBehaviour powinna się nazywać jak klasa.

Zamień nazwę pliku na Tile.cs i zobacz czy działa.

po drugie. Co to jest i po co ?

w ogóle się skompilowało ?

i chyba Qarterion.Euler(); nie przejdzie, bo ta funkcja wymaga podania argumentów.

Hej,

Wygląda na to (jak pisze kowal) ze masz w projekcie dwie. klasy Tile. Jedna do skasowania. A tAk w ogóle to nie powinno sie tworzyć klas w globalnym namespace.

Tomek,

Jeśli chodzi o unity, polecam ten kurs: https://www.udemy.com/share/101xSYBkoTd19WRnQ=/?xref=E0QSeVhTQX8JSUQvCz0GJVUWTx4dChQ%2BVFE=
wszystkie podstawy bardzo fajnie opisane, jest zniżka więc polecam jak najbardziej

to miało być, po to żeby obiekt się obracał o 180 stopni, i rzeczywiście nie działa :confused:

jeżeli w 2D ( obracasz względem osi Z)

transform.rotation = Qarterion.Euler(0,0,180f);

jeżeli w 3D ( obracasz względem osi Y )

transform.rotation = Qarterion.Euler(0,180f,0);

Dlaczego chcesz obracać obiekt w Start()?