[Android] Circle of Life

Cześć,
Za niedługo mam zamiar opublikować w Google Play świetną grę strategiczną (abstract strategy) jaką jest Circle of Life. Gra zdobyła nagrodę Best Combinatorial Game Award w 2015 roku.
Gra posiada proste i krótkie zasady - dosłownie 1 minutowe - dzięki czemu szybko można zacząć cieszyć się rozgrywką.

Strona twórcy gry: https://www.nickbentley.games/

Tak, gra została wymyślona przez kogoś innego jednakże na tyle mi się spodobała, że postanowiłem zrobić jej wersje na platformę Android by pograć ze znajomymi. Co więcej postanowiłem napisać do twórcy gry z pytaniem dotyczącym praw autorskich.Dzisiaj szczęśliwie dostałem pozytywną odpowiedź co skłoniło mnie do napisania tego posta.

Grę tworzę samodzielnie. Właściwie programuję, ponieważ wykorzystuję zakupioną grafikę oraz muzykę.
Jest to mój pierwszy projekt gry multiplayer, uznałem że muszę się kiedyś przełamać i spróbować. Jako że wypadałoby zacząć od prostej gry wybór padł na Circle of Life.

Dostępne są dwa tryby: hot seats oraz multiplayer.
Do multika wykorzystałem Photon’a oraz Playfab’a. Prawdopodobnie będę zmuszony zainwestować w pakiet photon’a jednakże nie wiem jeszcze, który kupić - się okaże :wink:

Dodatkowo w grze znajdziemy:

• tabele rankingową, a w niej statystyki wygranych, przegranych oraz rozegranych meczy,
  • miasto gdzie będzie możliwość kupienia nowych kolorów hexagonów, bądź zakup nowego godła, które reprezentuje każdy gracz. Zakupimy te rzeczy za wirtualne pieniądze, które naturalnie zdobywamy grając. Oczywiście są to tylko elementy dodatkowe nie wpływające w żaden sposób na rozgrywkę.
  • pokusiłem się również o implementację IAP - jeśli jakiś gracz ma zamiar od razu kupować dodatkowe elementy (kolory lub godło) dlaczego by mu tego nie umożliwić skoro może sypnąć groszem.
  • reklamy. Niestety. Nie spodziewam się co prawda profitu, ale uznałem, że co mi szkodzi - postaram się żeby nie były nachalne i nie przeszkadzały cieszyć się rozgrywką.

Zasady:
Każdy z graczy w swojej turze umieszcza jeden hexagon na planszy według następujących zasad:

• pole jest nie zajęte,
  • ilość połączonych ze sobą bezpośrednio hexagonów należących do jednego gracza nie jest większa niż 4 (łącznie z obecnie kładzionym).

Umieszczając nowe hexagony na planszy tworzymy figury.
Każda z tworzonych figur może zostać zniszczona przez jeden inny układ hexagonów przeciwnika.
Nowo utworzona figura niszczy konkretny układ przeciwnika pod warunkiem, że układ przeciwnika bezpośrednio do niej przylega.

Za każdy zniszczony hexagon przeciwnika gracz zyskuje 1 punkt.
Wygrywa gracz, który jako pierwszy zdobędzie 20 punktów lub nie będzie mógł położyć następnego hexagonu w swojej turze.

Gra jest na wykończeniu. Prawdopodobnie będzie ją można znaleźć w Google Play pod koniec miesiąca bądź z początkiem następnego.

Kilka screenów na zachęte:
https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1ZLAOstByf28XNyYyJ1bWZqYvtP2yKmNo
W następnym tygodniu pojawi się film.
Pozdrawiam!

Gra jest dostępna w sklepie Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.GameManMaciejHyla.CircleOfLife&hl=pl

Zapraszam do wspólnego grania!