Arpago - lekki RPG akcji / dungeon crawler (single / co-op)

Przez ostatnie pół roku dosyć sporo się wydarzyło w kwestii projektu - większość progresu wrzucałem zwykle na forumowy Discord, więc może tutaj “małe” podsumowanie :slight_smile:

Udało mi się zaimplementować trochę inny system animacji dla broni - teraz każda może mieć unikatową animację (zamiast predefiniowanej animacji przypisanej do kategorii broni). Poniżej proca (Slingshot) dla klasy Ranger:

Napisałem system buffów i debuffów od nowa - teraz zwany Aura Controller. Każda aura ma swoją ikonę, efekt wizualny, długość, bonus, obrażenia, itd. Wszystko bierze pod uwagę statystyki gracza/przeciwnika, i jest ładnie widoczne na HUD’zie :smiley:

…nowe efekty cząsteczkowe:

Stun:

Haste:

Armor buff:

Invisibility:

Dodałem pauzowanie gry, oraz różnorakie ustawienia (zapisujące się pomiędzy sesjami):

System umierania :smiley: póki co jest to krótka wiadomość przez kilka sekunda, a następnie gracz zostaje przeniesiony do ostatniego obozu, w którym odpoczął.

Statek, który będzie grał pewną rolę w intro gry:

…i na dodatek posiada w pełni wymodelowane wnętrze, które służy jako menu główne oraz ekran tworzenia/wyboru postaci:

Całkowicie nowy system ładowania gry, podzielony na etapy, i pokazujący różne grafiki dla poszczególnych poziomów wraz z paskiem postępu:

Split-screen multiplayer w menu głównym :smiley: + polepszony interfejs co-op + poprawiona tona błędów związana z grą we dwóch :slight_smile:

Możliwość przemieszczania się pomiędzy różnymi lokacjami wewnątrz jednego poziomu bez ekranu ładowania - np. wejście do jaskini:

Nowy fog of war (odkrywanie mapy) - wygląda dużo ładniej, odkrywa się płynnie, do tego zapisuje się wraz z postacią gracza:

Uzupełniłem mapy wrzucając niewidzialne collision blocki, aby gracz nie wyleciał poza świat :wink:

W tej chwili pracuję nad dialogami i questami. Tutaj mały spacerek przez osadę, i dialog z farmerem Ferkiem, który zwykle będzie pierwszą postacią, z którą porozmawia gracz.

W razie pytań, jestem do dyspozycji, tak samo jak Twitter i stronka :slight_smile:
Pozdrawiam :smiley: