Augmented reality technologia

Ogarniał ktoś może AR pod kątem gier i aplikacji, jak to wygląda, jeszcze za wcześnie na takie cuda? Bo przyznam że kręci mnie to bardziej niż VR, wyobrazić sobie tylko aplikacje przewodnikowe pełniące funkcję wypełnienia starych zamków przez nawiedzanie ich cyber duchami.
Albo szkoła bez nauczycieli tylko samych pedagogów od wychowywania a po szkołach wałęsać się będą duchy Jagiełły czy królów z dynastii lechitów okresu przed mieszkowego ( jakieś 500 lat wcześniej). albo “wyjdź z domu, może pod blokiem napieprzają się magowie”. Pomysłów na rozszerzenie rzeczywistości jest pełno, i wszystkie mnie kręcą.

PS. Może to dlatego jestem tak zdołowany że gry mnie nie bawią, nakręciłem się na technologie i ar i czuję niedosyt tym co jest teraz :< .

AR rozszerza codzienną rzeczywistość o przydatne wskazówki. VR kreuje zupełnie nowe doświadczenia wizualno-dźwiękowe, nieistniejące w rzeczywistości lub nie tak łatwo w niej dostępne. Stąd te technologie się dopełniają.

Jedna jest bardziej praktyczna, druga bardziej rozrywkowa. Jak aplikacje użytkowe (przeglądarka, word, excel) i gry.

Dlatego w codziennym, powszechnym użytku będzie AR. VR natomiast będzie królował w czasie wolnym.

Jeszcze trzeba dodac ze w uzytku codziennym do rozrywki to bedzie popularne jak stanieje sprzet. Bo hololensy to fajna rzecz ale jeszcze troche droga a google cartoon to badziewie. Ale juz w medycynie/inznieri wszelkiego rodzaju itp to wedlug mnie bedzie poczatek przyszlosci :smiley:
Do tego apki AR beda coraz bardziej popularne.

No właśnie o to mi chodzi że grafika 3d w AR do zabawy wydaje mi się lepszą rozrywką niż sam VR. Zawsze będzie można zrobić konkurencje na magię i czary czy coś takiego. Samo VR to klapki na oczach z kolorowym światem a dla mnie to za mało :confused: .

Bo siedzisz zamkniety w skorupce… pomysl o przyszlosci i co bedzie. Teraz to sa tylko klapki na oczach… a za 10 lat? 15 lat temu gralo sie w heroes of might and magic 2 a grafika w call of duty 1 byla mega realistyczna a teraz?

mialem cos odpisac ale nawet tego nie skomentuje… idz zjedz jajko.

Ja myślę że i jedno i drugie ma przyszłość tylko na rożnych polach. Jeśli chodzi o gry to AR właśnie bardziej jakieś gry kanapowe. Może też jakieś zastosowanie dla gier terenowych, paintbal, larp, itp.