Ballsy Projekt DevLog

gamedev

Serwus!

Dawno nie wrzucalem zadnych informacji ale ciagle pracuje nad swoim projektem, ostatnio mam nawet niezly progress.
Przez ostatni rok udalo mi sie zakoczyc temat UI, kilka podstawowych scen (tutorial czy home scene). Dodaje tez na biezaco efecty dzwiekowe i wizualne. Mam juz podstawowy system zapisywania postepow gry i wiele innych.
Jestem na dobrej drodze zeby niedlugo podzielic sie jakims fajnym Demo.

Poniewaz to pierwsza moja gierka to raczej nie bede za badzo rozbudowywal tego projektu i mysle zeby zakonczyc prace w najblizszych miesiacach.

Teraz skupiam sie na dodawaniu do gry wrogow roznego rodzaju. Troche wiecej informacji na ten temat mozna znalezc w ponizszym filmiku.

Serwus.

Troche ostatnio pracowalem nad gra i wprowadzilem kilka zmian.

1. Klodka na portalu do nastepnego poziomu zeby nie bylo tak latwo przechodzic poziomow. Bedzie mozna ja odblokowac po zabiciu wszystkich wrogow na mapie.

2. FX kiedy Gracz zdobywa poziom

3. Male zmiany w umiejetnosciach gracza. Teraz gracz ma szanse na przetransformowanie kuli wroga na swoja.

4. Animacja po przegranej gracza z okienkiem wyboru.

Dodalem tez cale mnostwo efektow dzwiekowych i wizualnym do UI.
Pracuje tez nad przygotowaniem wersji demo. Mam nadzieje ze bede mogl sie nia podzielic w przyszlym tygodniu.
W demo pokaze tylko jeden rodzaj dungeon i pare rodzai przeciwnikow. Co prawda gra jeszcze nie zbalansowana ale ciekawi mnie jak zostanie odebrana.

Zapraszam tez na swoj DevLog. Dopiero raczkuje na YT od czegos trzeba zaczac.

Pozdrawiam
JuTek

Jestem na etapie tworzenia nowy przedmiotow do gry i to pierwszy artefakt ktory wprowadzam “Golden Triden”

Sprite-0001

Statystyki na maxa, wiec bedzie raczej trudny do zdobycia, moze nawet stwoze specjalna klase artefaktow “ultra epic” specjalnie dla tego jednego.

Artefact_1_1jpg

Chwała Ukrainie!

Ballsy Demo !

BallsyCoverPicture_Final

Udało mi sie nareszcie poskladac do kupy Demo. Mozna pobrac za darmo z Itch.io link ponizej
Ballsy Demo

To pierwszy raz jak publikuje grywalna wersje tej gry wiec bardzo interesuje mnie kazda opinia. Z gory dziekuje.
W demo dostepny jest tylko jeden rodzaj dungeon i zeby to przejsc to gralem okolo 35 minut. Zrobilem z tego filmik ktory mozna zobaczyc na YT

Od ostatniego czasu zrobilem spore postepy:

1. Jest juz calkiem sporo broni, kulek i artefaktow.
  2. Poprawilem dialogi
  3. Spedzilem troche czasu nad zbalansowaniem gry. Uprzedzam nie jest taka latwa jak sie wydaje :wink:
  4. Poprawilem save system tak zeby mona bylo zresetowac sobie Demo jak juz sie to przejdzie.

Kilka screenow:

Serwus,

Pracuje ostatnio nad nowo lokacja w grze, to bedzie Dungeon no.2.
Moim zdaniem ma bardziej klimatyczny styl od pierwszej lokacji.

Dodam tez kilka przedmiotow ktore bedzie mozna podnosic i rzucac w dowolnym kierunku. Po udezeniu wroga moga zatruc, zatrzymac na chwile lub nawet wybuchnac.

PickableObjects

Nowa lokacje pokazalem tez w nowym, krotkim DevLogu: DevLog.15
A w Ballsy mozna tez juz pograc: Ballsy Demo

Pozdrawiam.
JuTek

Witam!,

Ostatnia mapa do mojej gry jest gotowa, tym razem przygotowalem sniezne klimaty:

Gif_2

Skomplilowalem juze gre i jest juz dostepna na Itch.io
https://jutek-pixel.itch.io/ballsy

Moj pierwszy projekt jest gotowy! Niesamowite uczucie, po paru latach nauki C# i Unity moge wydac mala gre… :slight_smile: Trzymajcie kciuki…

Udalo mi sie tez przygotowac jakis podstawowy trailer:

Ponizej wrzucilem jeszcze pare nowych screenow