BlitzPlus czyli 2D ,stary jezyk ,czy warto?

Witam wszystkich .Chce zapytać czy warto pisać swoje amatorskie projekty w tym języku .To stary jezyk programowaniaq gier ,nieco podobny do basika ale nawet calkiem niezle rozwinięty i do niedawna wspierany . co o tym myślicie ? Swoje pierwsze programy “gier” tworze w tym jezyku .

Tak samo warto jak pisać gry na komputer Amiga 500 albo na PC, tylko, że zgodne z MS DOS.

A tak na poważnie: im większe community zgromadzone wokół danego języka/platformy/narzędzia/silnika itp tym bardziej warto. Bo co z tego, że jesteś w stanie zrobić dużo w tym języku jeśli nie powstają do niego nowe, lepsze narzędzia, do obecnych nie ma supportu a w przypadku problemów jesteś zdany tylko na siebie, bo nikt spośród pozostałych pięciu userów danego narzędzia nie spotkał się z twoim problemem :wink:

Ja tam bym chciał dowiedzieć się, jak wygląda tworzenie gry na PS1/PS2 na przykład :stuck_out_tongue:
Choć co racja to racja - TYLKO w ramach ciekawostki :wink:

Na pewno masz w tym racje .Niedawno zamknieto oficjalna strone tego jezyka , smutne .Na szczescie kilka stron nadal dziala np. to
http://wasted.nz/ .i sa gdzieś tam pasjonaci tworzący w tej rodzinie jezykow bo to oczywiscie nie tylko BlitzPlus .
Na czasy Amigi byla wersja BlitzBasic .
Jesli znajda sie zainteresowani czym jest ten jezyk można sie zoriętowac przeglądając tą stronke .Spora Galeria zdjeć oraz całkiem bogata baza najróżniejszych “kodów” .Co ciekawe nie tylko gry . Np. programy i kody do programów tworzących muzyke , systemy MIDI itp.
Jednym z “ambasadorów” dla rodziny jezykow Blitz jest gra CS2d .
Grałem kiedyś w nią , nie jestem fanem tego typu gier ale co mnie w niej pozytywnie zaskoczylo ::
-plynność animacji
-precyzja sterowania postacią
-kolorystyka
-precyzja dodatkow dzwiekowych
-i kilka innych cech tej gry.
Przykład zaciągniety z YT .
https://www.youtube.com/watch?v=bZiT4dIPhDg

Moje pierwsze testy grafiki , materialy do grafiki zaczerpniete z neta i dopuszczone do amatorskich zastosowan .
Testuje generowanie mapy ,wyswietlanie, ruch postaci,atrybuty -modyfikatory postaci .

Generalnie to …ucze sie ,ale to fajna zabawa :slight_smile:
A przede mną kolizje . Znaczy kolejne małe wyzwanie na tej ciekawej drodze tworzenia gry a dokladniej nauki , z tym ze to nawet nie dotyczy gier a ogólnie pisania programów.

Musze tu napisać z dwa słowa o sobie .
Pierwszy program w basicu napisalem na spektrum zx w latach 80tych ale
tak sie stalo ,nie zostałem programistą , koderem itp. Miałem i mam większa ,silniejszą pasje -elektronika .Natomiast od wielu lat pisze programy na scalaki zwane mikroprocesorami . Czym sie to różni od pisania gry na PECETA?
Różni sie zasadniczo .Program na scalaka czyli dany mikroprocesor pisze sie od podstaw i sprzet wykonuje dokladnie to co obmyslil programista ,piszac pod peceta pisze sie jedynie jakis wsad interpretowany przez system juz wczesniej zainstalowany .Musze wam wyznac iz pisanie na mikroprocesory jest o wiele przyjemniejsze :slight_smile:

ide zrobić kolacje , warzywa z mieskiem zapieczone z serem .
Pozdrawiam.

Nie wszystkich interesują twoje preferencje kulinarne, dopóki nie zaczniesz pracować nad Kitchen Simulator. :smiley:
No offence :wink:

Było smaczne , A wspomniałem o tym ponieważ to mój temat i moja kolacja .
A jestem żyjącą istotą która przede wszystkim Je ,śpi a potem Sra .
Dopiera znacznie dalej w hierarchii są sprawy pisania jakiś programów .
HokanPL - domyślam sie iż nie masz nic przeciw realnym potrzebom organizmu :).Niestety robiąc fajną animacje dot. pochłaniania kurczaka
nie zaspokoje swojego realnego głodu , ale generalnie fajnie że masz poczucie Humoru.

• Zamykam ten temat (oczywiscie komentarze można pisać ) ,temat brzmiał "czy warto w Blitz plus " . Więc ja postanowiłem robić swoje kroki w tym środowisku .Dalsze moje postępy i porażki przeniosą sie do nowego tematu .
  • Pozdrawiam wszystkich.

• PS Wraz z kulinarnymi oraz innymi wstawkami :slight_smile:

Niezle jaja jak na forum o programowaniu z formatowaniem czcionki .

Ide do kuchni , boczuś plus warzywka plus jaja z kury .
Jaja nie doszły , poszedł ser żółty na zapiekane mieso z warzywami.

A masz w planach wklejenie zdjęcia kupy?

Nie ,ale jesli tego oczekujesz(znaczy niewiem m może myślisz o kontynuacji czy cos ) to specjalnie dla ciebie moge to przemyśleć .
Ale niechcialbym :). To już zbyt osobiste .

Nie oczekuję, tak tylko pomyślałem. Bo skoro każdy kto tu pisze o robieniu gier wkleja swoje screeny to ty, pisząc o jedzeniu i sraniu, mógł byś wkleić zdjęcie swojego największego dzieła :wink:

Aj tam , nie wciągaj mnie w swój dramatyczny ogląd życia .Sorki za traume jaką doświadczyleś czytając tamten wpis.

Zaprawdę TWARDE są Twoje słowa, milordzie xD

Ech , chłopaki :slight_smile: Widze że was bardziej psychologia fascynuje niż programowanie .
Wiecie , czy wiecie że jednym z pytań na profesjonalnych testach psychologicznych jest właśnie temat dotyczący “stolca” .
Dlaczego? Bowiem w tym przypadku uaktywniają sie mechanizmy np. wyparcia i inne . "wyparcia " w pojeciu psychologi .
Wrzućcie na luz , moi nowi koledzy z forum . :).

To tyle, jeśli chodzi o naszego forumowego psychologa.

…który czasem zaczyna nawet folozofować :wink:

A moje zainteresowania znajdziesz tu :slight_smile: Jak już się ogarniesz, podłączysz pod kroplówkę i zaczniesz kodzić 24h/dobę tym samym rezygnując z życia i robienia kupy to pogadamy :smiley: