Blog z pomysłami na gry, zapraszam do kradnięcia

Cześć,

Założyliśmy bloga, gromadzimy w nim pomysły na gry których sami nie zdołamy zrobić a chętnie zobaczylibyśmy w twojej grze. Zapraszam do kradnięcia:

Wkrótce więcej,
Zostaw też jakiś komentarz,
Dziękujemy za uwagę !

Dodaliśmy dziś kolejny wpis w sumie już 5 jest.
1 już jest przez kogoś realizowany !
Fajnie że się spodobał.

Ciekawy pomysł ale tylko z pozoru, nie powinno się oddawać swoich pomysłów za darmo by ktoś z nich korzystał. Co się stanie gdy dojdzie do takiej sytuacji, że programista A zarobi na Twoim pomyśle 1 milion zł, nie będzie Ci żal?, gwarantuje Ci, że wielu ludziom było by żal. Pewnie wiesz, jak duży żal ma Sapkowski za to, że sprzedał prawa do Wiedźmina dawno temu za grosze. Takich przykładów jest więcej a dzięki Twojemu blogowi może być jeszcze więcej w przyszłości. Wiele najlepszych pomysłów lepiej trzymać w szufladzie ale nikomu nie bronie by się nimi dzielił z innymi. Każdy musi sam podjąć decyzję czy oddać się za darmo czy może zarobić na swoim doświadczeniu, wiedzy i umiejętnościach w przyszłości, ja polecam to drugie zwłaszcza, jeżeli chodzi o nasz, drenowany rynek.

Hej szanuje opinię ale się zupełnie nie zgadzam (jeśli jest szansa na realizację to zachowujemy pomysł dla siebie, zeszyty z pomysłami leżą na półce, która się pod ich ciężarem ugina :slight_smile: ). Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy, lub nie chcemy zrealizować to się dzielimy bo fajnie aby ktoś to jednak wykonał. Ja osobiście żyję z pomysłów już ponad 10 lat, w tym od 7 w grach i wiem że pomysły na gry są najtańszym zasobem i (szczególnie takie zarysy jak tutaj nie mogą być porównywane z sagą o Wiedźminie). Jeśli tak uważasz jak piszesz to dobrze cieszy nas to bo widocznie coś ci się w nich spodobało. I dobrze bo taki też jest cel tego bloga - tylko dając coś od siebie możesz otrzymać coś w zamian (czyli np. wdzięczność ludzi którzy sami robią gry a może mają trudności z pomysłami). Wg. nas jeszcze nic nigdy dobrego nie wynikało z jak to określasz “chowania czego kol wiek do szuflady”. :wink: