Brave Square (platformówka)

projektowanie-gier
gamedev

#1

Cześć, od niedawna pracuję nad moją pierwszą grą, robię ją w silniku Godot.
Nazwałem ją “Brave Square”, będzie to prosta platformówka 2d.
Postać to zwykły kwadrat (stąd nazwa gry :stuck_out_tongue: ), ponieważ nie jestem dobrym grafikiem, a w tym projekcie celuję w naukę silnika i zebranie jakiejkolwiek społeczności, którą będzie interesowała moja twórczość.
Twitter: https://twitter.com/sejden2

Tutaj jeden screen (więcej nie mogę):


#2

Cześć! Fajnie, że ktoś jeszcze grzebie w godocie pomimo mody na unity. Będę wypatrywał filmiku z gameplayem. Trzymam kciuki za projekt!


#3

Cześć, dzięki za miłe słowo :smile: .pierwszy filmik z gameplay’u wrzucę na swój kanał na yt w piątek. Podlinkuję go na Twitterze, pewnie też tutaj.


#4

Poerwszy gameplay jest już na yt: https://youtu.be/Kmx-LNH9IbE


#5

Porobiles duzo schodow, pewnie był problem z move slide :slight_smile:
W poscie white dota wrzucilem link, gdzie udalo mi sie zrobic ten “no slide”.
Jak chcesz to zerknij…


#6

Milutko to wygląda, spójne graficznie. Czym się inspirujesz w projektowaniu rozgrywki? Mario czy Meat Boy?


#7

Dzięki za odpowiedź :smile: . Szczerze to nie miałem problemu ze schodami, z założenia spamujesz spację i postać sama wskakuje :stuck_out_tongue: , lecz mam problem z pionową platformą, jeśli gracz na nią wskoczy, to z automatu leci w dół. Dzięki za linka, widzę że move_and_slide_with_snap jest odpowiedzią na wiele moich problemów związanych z poruszaniem i platformami.


#8

W sumie to niczym się nie inspiruję :stuck_out_tongue: . Po prostu wymyśliłem sobie, że gracz to będzie kwadrat i ma walczyć z innymi figurami, ogólnie gra ma być prosta ale ukończona. Dodaję nowe rzeczy i staram się żeby do siebie pasowały. Dzięki za opinię :smile: .


#9

No jest kawałek solidnej platformówki. Szkoda, że to tylko poruszający kwadracik strzelający do trójkącików. Myślę, że warto rozejrzeć się za jakimiś grafikami na opengameart.com i itch.io.
Dodawanie animacji dla postaci i przeciwników to też ważna rzecz i wypada w tym trochę pogrzebać.


#10

Cześć! Demo mojej gierki jest już dostępne!
Można pobrać tutaj: https://seidenn.itch.io/brave-square-demo
Ogólnie to długo nic nie publikowałem i trochę się opierdzielałem :stuck_out_tongue:
Doszedłem do wniosku, że przerwa też jest czasem potrzebna, tym razem była trochę dłuższa, ale to może i dobrze :thinking:
Ogólnie czuję, że motywacja mi wróciła i też nabrałem nieco świeższego spojrzenia na grę.
Przede wszystkim wezmę się teraz za to, żeby ta gra nie była taka “drewniana” mam na myśli więcej animacji, tak jak spostrzegł to @WhiteDot. Dodam też nowe efekty dźwiękowe, cząsteczkowe itd. oczywiście z umiarem :smiley:
Wszelkie postępy będę tu publikować :smile: