Ciekawe gry turn-based

… czyli turówki.

Znacie coś ciekawego do pogrania? Żeby była jasność to kiedyś bardzo lubiłem serię fallout tactics - zwykłego fallouta lubiłem trochę mniej.
No i ciekawe czy są jakieś ciekawe turówki planszowe, wiem że większość takich gier jest turowa, ale nie chodzi mi o typowe gry, tylko dalej styl “taktyczno-bitewny”. Próboeałem grać w warhammera, ale tam bez pieniędzy nie ma co podchodzić, bo wygrywa ten co ma więcej jednostek. Coś mniejszego taktycznego by się przydało :confused: .

na pc to jagged allegiance 2 i Incubation…
Stare gry ale powracam do nich co jakis czas.

A w planszowe nie gram bo niema z kim i za co :smiley:

jagged alliance 2 - kocham tą grę do dziś. Jej dodatek wildfire jest mocno zbugowany ale czysta wersja - choć sa problemy z odpaleniem jej na współczesnych windowsach - jest mega. Polecam jesli nie znasz, i jesli nie zraza Cię troche archaiczna grafika:slight_smile:

A ja zdecydowanie polecam serię Silent Storm , wspomnianego JA oraz gorky :wink: kilka młotkowych turówek też jest i tych starszych i młodszych, osobiście polecam Mordheim: City of the Damned . Mi grało się bosko

A co z XCOM? To jest dość ciekawa gra. A Jagged Alliance: Back in Action lub inne części chyba każdy fan zna i lubi :slight_smile:

XCOM odpada, zochydzili mi się okładką, aż mnie odrzuca :confused: .
edit: Ale JA znam, więc nic to…
Szkoda że takich turówek jest mało :< …

zrób sam :stuck_out_tongue:
Pare miesięcy temu pomyślałem sobie - remake jagged alliance, świetny pomysł! Ale jak na spokojnie pomyślałem ile z tym byłoby pracy… :frowning:

Oj bylo by bylo… i do tego by sie pozniej nie sprzedalo :smiley:
Teraz dzieci lubia grafike i nic wiecej. ma byc ladnie i latwo + strzalka ktora pokaze ci co masz robic :smiley:

Mało … Nie powiedziałbym, może że względu na ograniczoną pulę odbiorców mało popularne ale jest tego naprawdę sporo. Ja jeszcze z tego co ostatnio grałem mogę polecić Massive Chalice, Shadowrun, invisible inc, xenonauts, wasteland2, banner saga i pewnie wiele więcej ale nie wiem czego oczekujesz :wink:

Zdecydowanie po Falloutach to Silent Storm :slight_smile: Daj tej grze szansę bo rewelka

https://www.youtube.com/watch?v=KP-iKd1cQ2M mówisz? Podobne do commandosów tylko w budynkach z tego co widzę na szybko. W sumie :slight_smile: .

Zdecydowanie nie podobne do comandosów. SS to zacna turóweczka z ciekawym system rozwoju postaci, pełnym fizycznym i destrukcyjnym otoczeniem. Systemem uczenia się każdej broni, przez używanie i zapominanie jak się nie używa. No i panzerkleiny … Zdecydowanie warto zgłębić każdą odsłonę tej serii.