Co chcesz w życiu robić? I zacznij to robić!

Zadaliśmy sobie to bardzo* ważne pytanie – co chcemy w życiu robić? Z odpowiedzią nie było problemu. Wyzwaniem było doprowadzić do końca to za zaplanowaliśmy. Czyli robić, żeby zrobić, a nie tylko się narobić :wink:
Postanowiliśmy robić gry. Dwie osoby, które jednocześnie wzięły się za projektowanie, programowanie, grafikowanie** i cała masę innych rzeczy! Z jednej strony brak kasy i doświadczenia, z drugiej – głowy pełne pomysłów i przede wszystkim czas! Tego mieliśmy wystarczająco dużo, żeby rozpocząć projekt.

Mądrzy ludzie, których miałem okazję poznać na drugiej edycji Game Dev School w Warszawie (w tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że nikt mi nie zapłacił, za wspomnienie tej szkoły – polecam ją szczerze jako miejsce, które wprowadziło moją głowę do świata gier od strony nie-gracza). Powtarzali, co bardzo mocno wziąłem do siebie, że ludzie grają tylko w gry, które zostały ukończone. Niestety większość rozpoczętych projektów, nigdy nie ujrzała światła dziennego. Odnieść to można do niemal wszystkich dziedzin życia – zaczynać coś robić potrafi większość, ale zrealizować to do końca… niestety.

Ideą robienia i ZROBIENIA gry zaradziłem mojego przyjaciela i daliśmy sobie dwa miesiące na wymyślanie, stworzenie oraz wydania gry. Muszę tu zaznaczyć, że przez pierwsze tygodnie bardziej wyglądało to na naukę, co przedłużyło cały projekt, ale dumnie możemy chwalić się naszą pierwsza grą. Liczymy oczywiście na pełen feedback ze strony naszych graczy - aby nie byli to tylko nasi znajomi, czy rodzina wrzucamy informację dalej w świat.

Nie będę ukrywał, że tekst ten jest pewnego rodzaju promocja naszej pracy. Chciałbym jednak w tym miejscu zachęcić wszystkich odkładających swoje plany „na jutro”, aby zaczęli działać „nie zaraz”, czy za godzinkę, tylko dokładnie tu i teraz. Uwierzcie, każde okoliczności są ku temu dobre, nawet jeśli jest to siedzenie na „tronie”.

Życzę tym, którzy decydują się na działanie, aby realizowali to do końca.

Film „Chłopaki nie płaczą” i Laska pozornie przekazuje zabawną treść, ale w głębi każdy z nas wie, że są to słowa, na które nie tylko chciałoby się mieć odpowiedź, ale również wprowadzić te postanowienia w życie.

P.S. Hejt tu nic nie pomoże, i tak zabieramy się za kolejny, ba nawet kolejne projekty!
P.S.2. Co to za gra? Puzzle Cube…zapraszam na https://www.facebook.com/WhiteEagleApps/

*Laska ujął to lepiej 
**Tak, tak, tworzenie grafiki

Dlaczego na tym filmie jak na górze kostki jest A to wypuszcza z kostki tabletkę? … sama idea gry okej, wykonanie mogłoby być lepsze, oceniam po filmie bo nie mam androida aby zagrać.

Bo figura, którą chcesz strzelić musi być ustawiona równolegle i pod odpowiednim kątem do spadających ścian. Tak jak pocisk wylatuje z lufy. Na tym cała trudność polega, żeby ustawić ją pod odpowiednim kątem nie widząc jej bezpośrednio ;).

Faktycznie, jest tak jak mówisz, nie wiem czy to jest dobry pomysł? Nie lepiej aby ona była na wierzchu i tak gra będzie sprawiała trudność jak ta kolumna zacznie szybciej lecieć…

Przyznam szczerze że mieliśmy taki pomysł, ale jak zagraliśmy w prototyp tego typu to gra była tak prosta że wręcz nudna. Dałem ją mojej 3 letniej córeczce i spokojnie dawała rade do pewnej prędkości :wink:

Link do informacji na temat gry na forum:) Puzzle Cube = tetris + kostka Rubika + zręcznościówka?