Co chcielibyście ujrzeć w grze post apokaliptycznej 2D?

Co chcielibyście ujrzeć w grze post apokaliptycznej 2D? Miejsca, bronie, pojazdy, możliwości craftingu, poruszanie się pojazdami, poruszanie WSAD czy myszką, turówka czy nie? itd. Wszystko co przyjdzie wam do głowy a czego brakuje w innych grach tego typu.

Trochę dziwne pytanie. Ja chciałbym, aby nie był to kolejny generic survival z craftingiem, jakich pełno na Steamie.
Chciałbym też ciekawego powodu, dla którego świat się skończył. Niech nie będą to post-nuklearne pustkowia, miasta pełne zombie, itp. Nie przypominam sobie natomiast gry, która pokazywała by świat po inwazji kosmitów. Albo Ziemię zniszczoną przez upadek asteroidy.
Niekoniecznie musi to być też gra akcji. Klon SimCity, w którym odbudowujemy zniszczone trzęsieniem ziemi miasto też byłby ciekawy. Albo skradanka, w której z powodu uszkodzenia się powłoki ozonowej stanie na słońcu zabija gracza i strażników.
Podsumowując - cokolwiek, oby było oryginalne.

Coś na wzór Fallouta 2…

Wszystko tylko nie to. Wiesz ile takich gier już powstało? :smiley:

Z tego co wiem to niewiele które gdzieś się przebiły, mało jest gier w rzucie izometrycznym podobne do Fallouta. Ja na pewno chciałbym taką ujrzeć, do tego system walk na tury ale zdaje sobie sprawę, że bardziej sprzeda się fps 3d z systemem wali w real time, czyli moon powinien robić coś na wzór Fallouta 4… Do mnie to nie podchodzi, pograłem kilka godzin w czwórkę i przestałem. Ameryki chyba nie odkryjemy tutaj, ciężko o nowe pomysłyty które będą grywalne.

Nie kojarzę żadnego postapokaliptycznego RTSa.

Brakuje mi też gry z motywem apokaliptycznym, czyli dziejącej się w chwili, gdy świat jest niszczony, coś w rodzaju Defcona lub mojej Dupokracji.

Wpisywałeś sobie kiedyś w google “izometryczne RPG z walką turową”? Taki gatunek zdominował lata 90te i początek 2000, nic dziwnego że ich się wszystkiem przejadły :slight_smile:

Absolutnie nie, jeżeli @moon667 pisze na tym forum, to wątpię aby miał na to pieniądze.

Znowu się mylisz :slight_smile: Post-apokalipsę można podejść na trylion innych sposobów niż “pustynia i ciuchy ze sklepu dla fanów BDSM”. Polecam film “The Day After”, który pokazuje świat nie kilkaset lat, a kilka godzin po wojnie atomowej. Albo serial “Jerycho”, w którym mieszkańcy małego amerykańskiego miasteczka stają się świadkami wybuchu atomowego i są przekonani, że świat się skończył.
Pamiętam też, że istnieje cykl książek opowiadający o dosłownym spełnieniu się biblijnej apokalipsy (btw, każdy kto chce stworzyć coś post-apokaliptycznego powinien przeczytać biblijną wersję :))

Tak bardzo to ^^ Można wymyślić tyle fajnych rzeczy, kiedy przestanie się myśleć w kontekstach falloutowych.

Nie kłóćcie się, temat założyłem po to żeby zrobić coś nowego z różnych pomysłów ;p Świat po wojnie nuklearnej jest już zarezerwowany dla fallouta więc nie zamierzam tego robić. Zresztą teraz twórcy myśląc o grze tego typu od razu biorą na temat wybuch bomby. Nie sądze żeby gra się stała popularna jeśli temat będzie ten sam co w 4 falloutach + kilku innych grach. The Division pokazał fajny świat po epidemii choroby… uderzenie asteroidy to też spoko pomysł. Zamiast się kłócić dajcie więcej pomysłów :slight_smile: Zresztą świat nie musi być “na serio” . Można zrobić też grę niby post apo ale taką wersję “dla jaj”, śmieszną, albo w ch… mroczną albo no nie wiem… Pomysłów może być mnóstwo.

@moon667 nie kłócimy się, to tylko dyskusja :slight_smile:

Chcesz pomysły, więc proszę:

• Epoka lodowcowa (globalne ocieplenie rozpuściło lodowce i zimna woda zatrzymała prądy morskie, albo wybuch superwulkanu, z którego pyły zasłoniły słońce)
  • Świat po inwazji obcych, którzy właśnie eksterminują resztki ludzkości
  • Nanoboty kontrolujące umysł wydostały się z laboratorium, i zła sztuczna inteligencja chce opanować świat
  • Potężny atak impulsem elektromagnetycznym - ludzkość pozbawiona prądu.

To tylko kilka pomysłów. Generalnie polecam poszukać na Worldbuilding StackExchange (to ten serwis, na którym jest też znane każdemu programiście StackOverflow), na pewno odpowiedziano już na pytanie typu “co może szybko wykończyć cywilizację”.

Pieniądze się znajdą :slight_smile: Może nie miliony ale zawsze.

Mógłbym poszukać, wole jednak usłyszeć w co by gracze chcieli zagrać a nie wciskać im coś co tylko mi się spodoba ;p