Czy ktos tu zarabia na swoich wlasnych grach? :-)

witam zawsze chcialem zarabiac na swoich grach :slight_smile: i nawet sie wiele nauczylem z tej dziedziny.zrobienie gry to tylko kwestia czasu.

problem nie lezy w tym jak ciezka jest to dziedzina, lecz jak ciezko sprawic bym sam byl zadowolony z tej gry.

napisac kod z pseudo modelami i grafikami z neta nie jest trudno. kod bedzie dzialal byle jak,ale bedzie dzialal. juz duza czesc swojej gry tak zrobilem

jednak niemal zawsze wracalem…i edytowalem kod czy modele aby uzyskac cos blizszego perfekcji. no i slusznie.

W kazdym razie zastanwialem sie czy ktos tu sprzedal swoja gre?

Zdefiniuj zarobek :wink:

Bo znałem ludzi, którzy stawiali tzw ‘prywatne serwery’ gier typu Lineage 2 po czym jak na tydzień działalności wpadła im ‘dotacja’ w wysokości 10$ to mieli wielki zaciesz i już szampana otwierali. Oczywiście nie liczyli tego, że najpierw spędzili tydzień na konfigurowaniu wszystkiego (czas), ten tak zwany serwer był zwykłym domowym komputerem który stał włączony 24h/dobę (prąd) i stał tak dopóty, dopóki mama się nie zorientowała, ze synek zapomniał komputera wyłączyć idąc do szkoły (autentyczny przypadek).

Ogromna większość gier nie zarabia nawet na czas poświęcony na stworzenie jej, więc ‘sprzedać’ a ‘zarobić’ to też dwie różne sprawy. Owszem, jeśli miał byś siedzieć wieczorami bezproduktywnie wgapiając się w telewizor albo grając w gry i zamiast tego poświęcisz ten czas na programowanie, które co niektórym daje co najmniej tyle rozrywki co dobra gra, to i tak jesteś zarobiony, nawet jeśli wyciągniesz tylko kilka stówek z reklam.

Według mojej wiedzy dość trudno jest się utrzymać z robienia swoich gier, bo jak na razie udaje się to tylko nielicznym. Jest tu ktoś taki?

Miałem kiedyś pomysł aby sprzewać wszystkie swoje niedokończone produkcje za grosze. Miałem zrobić stronę internetową a dokładnie blog aby lepiej się wypozycjonował i na nim mini sklepik.

Satysfakcjonowało by mnie na początek 1k miesięcznie za nic tak naprawdę, bo to już było napisane.

Później przyszedł pomysł aby zrobić dodatkowo usługę pisania gier albo funkcjonalności, na zamówienie na tym blogu.

Później pomysł na prywatną pomoc z pisania gier, czyli ktoś wykupuje sobie abonament za 60 zł / miesięcznie i ja mu pomagam w pisaniu jego gry.

Czyli pisze sobie grę, zacina się na czymś i w abonamencie jest reakcja 3h na takie zgłoszenie, więc po 3h ja mu piszę gotowca i on leci dalej.

I pomysłów jeszcze więcej było aż w końcu stało się tak że odświeżyłem stary temat/pomysł na grę przeglądarkową MMORPG HTML/JS aktualnie ją piszę z myślą wydania.

Takie zarabianie na pisaniu gier.

Ja nad swoją grą pracowałem jakieś 3 lata, po godzinach i z przerwami.
Wydałem ją na steamie i zarobiłem coś koło 500$ (minus 18% dochodowego).

Z biznesowego punktu widzenia kompletnie nieopłacalne, ale można kumplom piwo w pubie piwo postawić za pieniądze z tworzenia gier komputerowych :slight_smile:

Hej,

Na indykach ciężko zarobić. Gra musiała by być bardzo dopracowana no i mieć to “coś”.
Mój rogalik sprzedał się zaledwie w 1.2k kopii, zdecydowana większość w mega przecenach (dev ok 1.5 roku).

Tomek