Demo w Godot'cie do przetestowania (Linux, PC, Android)

Witam,

chcialem udostepnic demko nad ktorym pracowalem po przejsciu z Construct 2 na Godot’a.
Nie jestem koderem, wiec troche mi to zajelo. W zasadzie chce zrobic uniwersalne domo i wykorzystac je w roznych stylach.

Jesli ktos chcetny podzielic sie spostrzezeniami jak to chodzi, czy sa bledy itd. to zapraszam.

sterowanie:

strzalki: bieg i skok
ATL: miecz
TAB: fire

Ogolnie trzeba zebrac 4 panienki zamkniete w kulce. Przy skoku nie uzywamy miecza. Grafike i muzyke zaporzyczylem z roznych gier m’in Giana Sisters, Storm Lord + kilka darmowych atlasow.
Poziom jest byle jaki, bo nie o to tu chodzi.

ps. pracuje w linuxie i wszystko wypuszczalem z linuxa.

Boris

Witam!
Jeśli chodzi o gameplay to steruje się bardzo przyjemnie. Niektóre obiekty można zniszczyć inne przesuwać więc to też wielki atut. Znalazłem błąd, bo skrzynka po przesunięciu wchodzi w inną skrzynkę.
Też trochę działam z Godotem i mam mały projekt pod nazwą Golden Maze. Graficznie też wcale tragedii nie ma. Zwłaszcza te drzewa wpadły mi w oko. Będę obserwował i trzymam kciuki.

ok. dzieki… poprawie :wink:

ps. ruchome objekty BOX nie mialy maski swojego Layer’a dlatego mijaly sie w drodze. Tylko Player mial ich Maske, czyli mogl z nimi kolidowac ufff

Nowa wersja juz tylko na windowsa.

• trampolinka
  • klucz
  • brutalne przejscie do drugiego “poziomu”
  • poprawione layery Boxa

A nie wiedziałem, że tam podwójny skok jest to bajer. Ja bym zmienił przycisk strzelania i ataku na Z/X.
Strzelanie mogłoby być ograniczone i postać musiałaby zebrać jakieś np. kryształki many, żeby tego używać (po co atakować mieczem jak można strzelać). Trampolinka super wyszła.

dzis tylko ukryte sciany, bo mi tablet w linuxie szaleje…

Chcialem zrobic miecz na ziemi a strzelanie tylko w powietrzu, ale w sumie ograniczylem czas strzalu, zeby za czesto nie strzelal i tyle ;). Tez myslalem o manie (nie Wojciechu) i moze ja zrobie. Musialbym ogarnac losowe pojawianie sie objektow many, a to chyba nie na moja glowe…

Nie mogłem klucza znaleźć a wszystkie laski zgarnąłem :stuck_out_tongue: ale fajna ta ukryta ściana. Też chcę zrobić ukryte przejścia. A manę to możesz np. z zabitych stworków zrobić drop albo z tych rozbitych beczek.

za chwile czeka mnie nagrywanie wynikow i wgrywanie w nowym levelu. Czuje ze polegne…

Ja się męczę z kodem bomb, które postać rzuca…frustracja lvl mid, ale za niedługo wybuch będzie :smiley:

dzizasssss udalo sie :slight_smile: Mam taki balagan w kodzie, ze az milo popatrzec. Teraz tylko musze podpatrzec jak sie ladnie organizuje levele i GameState, no i wezme sie za muzyke i grafike.

Pomogl mi ten tutorial:

W zalaczniku jego projekt (godot 3.2), oczywiscie calosc trzeba bylo wpisac (wpisalem) :wink:

moze wrzuce kod ktory zmeczylem, zeby nagrywalo sie kilka variablesow do jednego pliku z ktorego pozniej je odczytamy. Alfa i omega kodowania to ja nie jestem, ale wazne ze dziala :slight_smile:

extends Node2D

var coin = 0
var lives = 4

var save_data = “user://data.cfg”
var config_data = ConfigFile.new()
var load_data = config_data.load(save_data)

func _ready():

load_coin("Player", "coin") #wgrywamy z pliku 'data.cfg' wartosc "coin"
load_lives("Player", "lives") #wgrywamy z pliku 'data.cfg' wartosc "lives"

func hurt():

lives -= 1
save_lives("Player", "lives") #kiedy odejmuje nam serduszko, nagrywa sie wartosc "lives" do pliku 'data.cfg'

func addlives():

lives += 1		
save_lives("Player", "lives") #kiedy znajdziemy serduszko, nagrywa sie wartosc "lives" do pliku 'data.cfg'

func coin():

coin += 1
save_coin("Player", "coin") #po zebraniu monety, nagrywa sie wartosc "coin" do pliku 'data.cfg'

func load_coin(section, key):

coin = config_data.get_value(section, key, coin)

func save_coin(section, key):

config_data.set_value(section, key, coin)	
config_data.save(save_data)

func load_lives(section, key):

lives = config_data.get_value(section, key, lives)

func save_lives(section, key):

config_data.set_value(section, key, lives)	
config_data.save(save_data)

Znaczy, że jak zamkniesz grę i otworzysz to postać będzie miała monety i życie sprzed zamknięcia?
Tak w ogóle to chciałem się zapytać jak ten hidden wall robiłeś bo jakoś nie mam pomysłu na to.

tak, dokladnie. Wczesniej udalo mi sie nagrac tylko jeden variables, teraz az dwa i wiecej :wink:
Ale w sumie wiecej mi nie trzeba, wiec nie meczylem juz tych tutoriali pana Questa i Json’a :wink:

nagralem ci filmik o wall’u:
wall
i save:
save

Super! Dzięki bardzo pomogłeś. Zabrałem się od tzw. dupy strony i robiłem w tilesecie area a nie pomyślałem, że tileset można wsadzić na area :D.

no ja sie wczoraj uparlem i do 2 w nocy siedzialem. Przejrzalem chyba wszystkie tutki do nagrywania, powpisywalem i… dupa :slight_smile:
Dopiero zmodyfikowalem troszke kod z tutoriala powyzej i jest hehe

No przeważnie najprostsze rozwiązanie jest tym właściwym. Dzięki temu, że pokazałeś mi ten hidden wall, też już go wprowadziłem. U mnie jest tak, że jak postać wejdzie w obręb, to ściana się chowa. Zastosowałem hide(), a jak postać wyjdzie to show(), żeby ściana z powrotem kamuflowała.

No troszke pomeczylem mechanike, zwlaszcza platformy. Te napisy od Axl’a tez nie dawaly mi spac po nocach. Zostawilem nagrywanie monet w niezlym balaganie, zajme sie tym pozniej. Jakby cos nie dzialalo jak trzeba to prosze pisac.
aha miecz nie dziala podczas skoku - to celowe.

Sterowanie to: ATL i TAB… no i oczywiscie strzalki.

game
demo windows

Nie ma jak wyjść z aplikacji. Na czas testów wyłącz full screen i daj tryb okienkowy lub po prostu dodaj ESC z funkcją zamykania aplikacji.
Jak daję spację to na ekranie pojawia się RESUME a gra się pauzuje, ale znowu nie wiem jak powrócić do gry. Jeśli chodzi o save to warto pomyśleć o checkpointach, żeby po wyłączeniu gry można było wybrać CONTINUE i wczytanie wybranego punktu lub NEW GAME i gra całkowicie od nowa. Możesz też inaczej - dodać licznik żyć gracza (obok serduszek np x3) i jeśli gracz straci ilość powyżej 0 to postać będzie “pamiętała”, że zebrała klucz, laski itd., ale jeśli będzie 0 żyć to zaczyna zupełnie od nowa. Oczywiście jeśli postać coś zbierze to warto to uwzględnić, żeby już tego nie było, gdy powróci i ma co najmniej 1 życie. Dialog box świetny, w kolizjach nie widziałem większych zgryzów, tylko w pewnym momencie gdy skoczyłem pod latającą platformę z trampoliny to postać pod nią wisiała. Można w sumie zrobić te latające platformy, żeby postać od spodu na nie wskakiwała.
Dalej nie wiem po co ten miecz wszystko rozwalam fireballami. Ogólnie jest spoko i dobrze się zapowiada.

Dzięki bardzo za test. No z tymi platformami to mam troszke zgrzytu, pewnie dam kolce pod platformę, żeby nie kusiło tam podskakiwać :smile: Spacja to pozostałość po wersji PC, a ja będę celował w andruta… no może coś na itcha zrobię. Tak jak wspomniałem wczesniej, to nie jest gra tylko wszystko w jednym - taki test moich wybitnych możliwości koderskich hehe
Dzięki raz jeszcze.

poprawilem te platformy od spodu i chyba lepiej sie teraz po nich biega :slight_smile:

demo