Doge and the Lost Kitten - platformówka 2D


#1

Hej! Chciałbym podzielić się naszą platformówką 2D o nazwie Doge and the Lost Kitten, którą opublikowaliśmy niedawno na sklepie Google Play. Grę tworzyliśmy w dwie osoby. Projekt powstawał z wykorzystaniem dobrze znanego wszystkim silnika Unity.

Gra posiada całkiem zabawną historię i cutscenki. W grze jest 35 ręcznie robionych poziomów, plus walka z finałowym bossem.

Jako że jest to nasza pierwsza gra bardzo przyda się każda opinia!

Link do Google Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.KittenNO.Doge
Trailer na YouTubie: https://youtu.be/3ufh6RqE8-U


#2

jeśli to naprawdę Wasza pierwsza gra to muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Wygląda nieźle, działa dobrze i w sumie sądzę, że większe studia mogłyby się pod nią podpisać. Napisz z ciekawości tu lub do mnie na priv ile czasu Wam zajęło jej zrobienie i kim jesteście (w sensie rozumiem, że jedna osoba robiła grafikę, druga resztę? czy jak?:slight_smile: ) Sam nad swoją pierwszą grą siedziałem pół roku i chciałem ją maksymalnie dopracować żeby wyglądała dość profesjonalnie, ale raczej poszło mi gorzej.

W każdym razie ode mnie macie 5tkę i oby tak dalej!


#3

Super, że Ci się podoba ;).

Gra powstawała prawie dwa lata. Ogólnie tworzyliśmy ją po pracy w wolnym czasie, głównie w weekendy. Mieliśmy trochę większych i mniejszych przerw w produkcji zwłaszcza przez ostatnie kilka miesięcy, gdzie gra była prawie gotowa i czekała na ostateczny szlif i dodanie dźwięków.

Grę tworzyłem wraz ze swoją dziewczyną. Karolina zajmowała się tworzeniem grafiki wektorowo w inkscape’ie, a ja całą resztą (kilka rzeczy też narysowałem, więc jak widzisz coś brzydkiego, to jest to najprawdopodobniej moje dzieło :stuck_out_tongue: ). Ogólnie oboje skończyliśmy jakiś czas temu studia na informatyce w szczecinie (wizut!) i pracujemy jako obecnie programiści (mamy łącznie 3+1 lat doświadczenia), więc wypadało stworzyć grę która w miarę wygląda profesjonalnie ;).