Drunk Cowboy Zombie Shootout - Open Beta na GooglePlayStore

Cześć,
Kończę taką małą gierkę na Androida. Wrzuciłem ją właśnie na otwartą Betę.
https://play.google.com/apps/testing/com.MadGamesmith.DrunkCowboyZombieShooting
Beta Trailer:

Wszystkie uwagi mile widziane.

Jakie masz wymaganie co do androida? bo widze tylko Varies with device i na tablecie nie moge zainstalowac (android 4.2)

Min. Android 6,0. Nie chciałem puszczać na starsze urządzenia bo gra momentami renderuje 2 kamery na raz i pewnie by nie działało zbyt płynnie.

jak chesz to skompiluj wersje pod 4.2 to przetestuje bo chcialem tez zagrac :smiley: Powinno spoko zadzialac. Ja renderowalem z dwoch kamer 1-normlana + 2ga reflections przesylane do shadera i wszystko dzialalo normlanie…

Mówisz i masz.
http://madgamesmith.com/_data/DCZS_Beta1.06_a4.2.apk
Pewnie to wiesz ale… odinstaluj wersję sklepową bo nie puści instalacji z apk
Daj koniecznie znać jak działa.

W jakims szczegolnym miejscu ma sie zacinac? bo wszysztko dziala plynnie i super. nawet przy efekcie “upicia”.
sprzet to samsung galaxy tab 3 8" - stary model

czasami jak jest zombie (szczegolnie ta z patelnia) zaraz kolo lufy -> to i tak nie dostaje kulki, tylko jakby byla juz za lufa. kilka razy to zauwazylem ale jeszcze sie przyjze dokladnie.

P.S.
w czym ta gre piszesz?

163 punkty :stuck_out_tongue:

Fajny pomysł. Nawet wciągająca, choć nie gram w tego typu gry.

Uwagi:

• Ikonka z krzyżykiem na dole po lewej ma za zadanie tylko pokazywanie ile mam życia? Jeśli tak to chwilę zajęło mi odejście od pomysłu klikania w niego by się uleczyć. Trochę myli bo przypomina inne klikalne elementy
  • Celowanie lekko szarpie przy przechylaniu i jak dla mnie jest za mało czułe.
  • Nie wiem czemu, ale kierunek, w którym się przechyla pistolet po przechyleniu telefonu jest dla mnie trochę nieintuicyjny. Łapię się na tym, że bardziej naturalne byłoby dla mnie, gdyby ręka z pistoletem trzymała poziom z moim wzrokiem, a chyba idzie w drugim kierunku (?)
  • W jednej rozgrywce miałem stabilną, spokojną drogę. W kolejnej była cisza i nagle chmara kucharek i karłów z petardami-> z tego nie da się wyjść bo (patrz niżej):
  • Jak dla mnie za duży cooldown na strzale z rewolweru. Długo się czeka. Czasem zdecydowanie za długo.
  • Zastanawiałem się, czemu butelki świecą się jak power-upy, a tak naprawdę tylko przeszkadzają. Teraz już wiem, że leczą (chyba? Jeśli tak, to o bardzo małą wartość).
  • Możesz dodać opcjonalny poziom easy z celownikiem, pewnie część użytkowników wolałaby taką opcję
  • Odrzut i jakiś mały shakescreen by dodał trochę dynamiki

Testowane na Xperia Z2 :slight_smile:

@RoboCat Dzięki za testy i feedback. Piszę w Unity.
@ByerN Uwagi świetne. Kierunek celowania zostanie bo w drugą stronę próbowałem i nie dało się grać.
Co do reszty to będę testował i balansował.
Jakiś update powinien być po weekendzie.

Przy takiej grze zrobionej w unity nie powienines miec wogole problemow ze starszym sprzetem.
A moge wiedziec do czego urzywasz druga kamere ze tak mialo zle dzialac?
Pozniej napisze kilka slow o gierce bo teraz niemam za duzo czasu :]

Zgadzam się z feedbackiem wyżej, ja wogle nie wpadłem na to że można się leczyć.
Może gdyby była ikonka z apteczką wyglądająca zupełnie inaczej i w miejscu specjalnym? (np na górze i na środku) :wink:
Inne rozwiązanie to animacja gorzały po poickupie która leci w kierunku apteczki i tym samym ją “zasila”.

Druga kamera jest do renderowania efektu “podwójnej wizji”. Nie wpadłem na lepszy pomysł jak uzyskać taki efekt. Poza tym ta metoda działa całkiem nieźle także jakoś intensywnie nie szukałem.

Moglbys uzyc cos w stylu postprocessing.
Funkcja OnRenderImage(src, dst).

private void OnRenderImage(RenderTexture src, RenderTexture dst)
{
    Graphics.Blit(src, dst, <TUTAJ MATERIAL Z TWOIM SHADEREM>);
}

tylko bys mysial sobie rozpisac shader - wiec jak dziala ci bez probelmu na 2ch kamerach to ja bym to tak zostawil :smiley: im prosciej tym lepiej.
Ale gra fajna i naprawde mi sie podoba. Dodalbym kilka rzeczy tu i tam.

Hej, Wrzuciłem update na Google Play Store.
Zmieniłem UI - teraz jest bardziej czytelne
Reset strzelania jest szybszy
Naprawiłem parę bugów
Dodałem irytującą mechanikę wskrzeszania za reklamę :smiley: - WIP

Pograłem chwilę i co mi się podoba:

• Ładnie wykonana grafika
  • Ciekawy gameplay

Jednak kilka uwag:

• Dla mnie mały laser z celowaniem by dużo pomógł. Może być tylko na kawałek ekranu bo kilka razy strzelałem w powietrze jak przez przypadek odchyliłem ekran
  • Skończenie amunicji powinno być jakoś lepiej zrobione, może auto ładowanie jak się skończy magazynek, trochę mnie to denerwowało że co chwilę muszę o tym pamiętać
  • Kule powinny być troszkę większe bo ledwo je widać
  • Po skończeniu gry, za pierwszym razem musiałem troszkę poszukać przycisków, jakoś zlały mi się z ekranem
  • loading mógłby być jakieś kropeczki postępu lub coś nawiązującego do gry
  • I najważniejsze 30 sekundowa reklama po każdej przegranej to dla mnie przesada, zupełnie odechciało mi się przez to dalej grać już po 3 rundach

Hej, dzięki za feedback. Przed wyjściem z bety kilka rzeczy jeszcze poprawię (loading screen na przykład). Reklamy niestety zostaną. Zawsze jakieś grosze ekstra wpadną. Po następnym update będą wyświetlać się nieco rzadziej.