Gamedev.pl - Promocja strony, pomysły itp

Witam, niektórzy chcieliby aby strona była bardziej popularna, okej, możemy spisywać tutaj swoje pomysły i może admin coś z tym zrobi albo nie. Zacznę pierwszy, stworzyłem kilka stron w życiu, prowadziłem kilka portali z dużą oglądalnością, mam doświadczenie w tworzeniu stron i forów (aktualnie nic nie prowadzę i nie zamierzam) więc moje pomysły na promocje gamedev.pl są takie.

Forum jest o tworzeniu gier więc trzeba tutaj dodać coś związanego z grami aby przyciągnąć ludzi, przede wszystkim graczy oraz specjalistów którzy może dzięki temu wejdą w świat dev.

Proponuję postawienie małego podpiętego bloga o grach z newsami, ale tylko tymi najważniejszymy, dotyczącymi fajnej gry, np. takiej która zawiera fajny design, fajną muzykę, korzysta z nowych technologii. Newsy też o technologiach programowania, tak na głównej aby człowiek sobie wszedł i poczytał o czymś ciekawym, zobaczyć grę, trailer itp.

Druga sprawa to profesjonalne tutoriale które ludzie będą ogladać z każdej dziedziny, im lepsze tym więcej ludzi będzie zainteresowanych by w to wejść.

Przydałaby się kampania wirusowa na facebooku, ktoś by się tym musiał zająć.

Można by stworzyć jakąś grę na androida pod marką gamedev.pl - to by było coś jak United Artist w świecie filmowym tylko tutaj w polskim grajdole.

Na jakimś zlocie dtyczącym gier można wystawić stanowisko z szyldem gamedev.pl i zaprosić ludzi, pogadać, zorganizować panel szkoleniowy lub wolną dyskusję na dany temat pod patronatem.

Można pogadać z portalami o grach czy nie napiszą czegoś o tej stronie.

Na razie to tyle, czekam na wasze pomysły.

Wpadłem dzisiaj na pomysł mały, ale trochę $ by to kosztowało. Banalny jak wzór na kwadrat, mianowicie… koszulki. Np. u mnie, studenta IT, taka koszulka promowałaby forum na wydziale :stuck_out_tongue:

Targi gier w Warszawie 13-16 październik.
http://warsawgamesweek.pl/

Ktoś z wawy może postawić stanowisko z ulotkami!

Dobry pomysł, tylko wcześniej przydałoby się stworzyć dokument - identyfikację wizualną.

Podoba mi się ten temat, osobiście mogę się podjąć jakichś pomysłów, ale tylko kilku, bo na więcej nie starczy czasu.

Marzę o tym od dawna! Chętnie poustawiam rzeczy pod development.

Spróbuję ogarnąć ten temat, mail do organizatorów, same ulotki. Jeszcze nie wiem czy będę mógł być w tym czasie w Warszawie.

Ja bym się trochę przyczepił do mieszanego angielskiego z polskim, niby forum jest po polsku, ale np. wiadomość po rejestracji jest po angielsku, FAQ, prywatność, warunki użytkowania, osiągnięcia również są po angielsku, nie można coś z tym zrobić? Wiem, że gamedeveloper powinien radzić Sobie dobrze z angielskim, ale z pewnością ładniej wygląda jak takie rzeczy są po polsku skoro to polskie forum

Co do promocji to powiem tak, wielkie tak dla pojawiania się na branżowych konferencjach i spotkaniach ponieważ jest to świetny sposób na reklamę. Dodatkowo fajnie by było aby powstała jakaś ekipa/ekipy tutaj z forum które pojawiałyby się na wszelakich Game Jamach :slight_smile: ot taka mała propozycja, aczkolwiek nie wiem czy realna :stuck_out_tongue:

Osobiście nie widzę za bardzo sensu w promocji takiego portalu. To jest forum tematyczne ściśle nakierowane na ludzi pasjonujących się sztuką gamedevu, więc na tym forum powinni znajdować się wyłącznie ludzie, którzy się faktycznie tym pasjonują. Każda taka osoba prędzej czy później trafi w to miejsce. Wg mnie akcja z promocją i reklamą to lekki przerost formy nad treścią. Szkoda czasu, pracy i kosztów z tym związanych, bo efekt będzie motyli (w negatywnym tego zjawiska znaczeniu).
Chyba że mówimy tutaj o “zajaraniu” do tej dziedziny większej liczby osób, ale tutaj samo forum spisuje się mizernie. W takim wypadku poszukałbym możliwości w kanale YT, blogu, które miałyby ściśle ukierunkowany cel, coś w stylu pokazania - “jakie to jest fajne i wspaniałe”.

Sam wszedłem na to forum, bo zobaczyłem reklamę (banner) na jednym z serwisów dla programistów :wink:

Osobną jednak kwestią jest ściągnięcie usera (jednokrotne), a osobną już go zatrzymanie. Pierwsze bez drugiego ma raczej mały sens.

Dla szerszego grona mogą to być tylko gry i możliwość bezpośredniej interakcji z autorami, a inaczej mówiąc oznacza to działalność quasi-wydawniczą i promocyjną.

No i właśnie takie banery na forach dla programistów i grafików mogą zadziałać.

Może powinniście się pokazać na grupach dyskusyjnych na FB jak np. “Unity3d Polska” albo “Poszukiwany/Poszukiwana w Projektowaniu Gier”

Albo możecie próbować inspirować się http://gamejolt.com/

Tylko słabo wam wróże bo jak was znalazłem to wcześniej widziałem 2 podobne portale które działały przez parę miesięcy i nie ma na nich żadnego ruchu teraz.

Najlepiej byłoby dawać link do forum w zrobionych przez siebie assetach i grach.

#gamedev.pl” na społecznościówkach :smiley:

Wydaje mi się, że fajnym pomysłem mogłoby być grupowe wzięcie udziału w jakichś targach/zlotach i innych pyrkonach. :smiley: