Garden Of Magic Mushroom

gamedev

Witaj ogrodniku. Daleko daleko za horyzontem leży miejsce które potrzebuje nowego opiekuna. Kiedyś tętniło życiem i harmonią jednak teraz jest niszczone. Czy rozwiążesz problem tajemniczych zanieczyszczeń i sprawisz że wyspa na nowo rozkwitnie a wszyscy jej dawni mieszkańcy wrócą ?

Projekt obecnie jest w końcowej fazie pre-produkcji.
Na dniach powstanie strona steam i trailer. Potem sprawdzamy czy wishlista się zgadza i jeśli tak będzie to kończymy grę. Jak na razie jest spore zainteresowanie i ciekawe efekty. Jeśli cię to interesuje i chcesz więcej to na moim twitterze zawsze aktualne 2-3 wrzutki tygodniowo:
https://twitter.com/W_Witowski

Udało się!

Po około pięciuset pięćdziesięciu godzinach pracy i ponad dwustu wypitych kawach preprodukcja Garden Of Magic Mushroom dobiegła końca! Zbieramy teraz chętnych na dokończenie gry.

Oficjalny trailer:

Strona Steam:

P.S jeśli klikniesz “Add To Wishlist” na steamie to czeka cię niespodzianka. Znajomy nie kliknął i zaspał na samolot. Znajoma kliknęła i znalazła na ulicy 200 złotych i telefon Justina Biebera z pikantnymi zdjęciami właściciela. :wink:

Ale po co? Przecież nikt nie będzie w to grał. O czym jest ta gra, o sprzątaniu? O budowaniu? Skąd czerpaliście inspirację?

telefon tej znajomej ze zdjęciami to mogę znaleźć ale

niekoniecznie

Gra zasadniczo będzie o tym że trafiasz na rajską wyspę i jest super ale już następnego dnia pojawiają się zanieczyszczenia i masz ustalić kto jest ich sprawcą. Pozbywasz się zanieczyszczeń przez sprzątanie, oraz sadzenie roślin (czyli ogrodnictwo to jest core gry). do tego dochodzi aspekt eksploracyjny (klasyczne rozwiązanie a platformówek 3D). Czyli to takie 2 filary. Całość prosta. No i odnosząc się do twojego zarzutu ze nikt nie będzie w to grał to właśnie to ustalamy. Są zbierane zapisy na wishlistę steamową. Jeśli będzie ich dużo to wskakuje kolejna osoba do pomocy (na razie robię wszystko sam) i kończymy. Jeśli nie to robię kolejne badanie rynku innej gry (demo i trailer) a zapewniam cię że mam na to kolejne demo pomysł petardę. Robię gry już od 8 lat profesjonalnie w tym przez jakiś czas w 1 z największych polskich studiów.

Postanowiłem jakiś czas temu rozwijać swoją własną markę. Do tej pory współtworzyłem jako osoba decydująca o designie i arcie kilka prostszych gier 2D na steamie:

Pozdrawiam i udanej niedzieli :wink:

Z ciekawości: Przy jakim poziomie wishlist uznajecie że warto dalej inwestować w projekt?
Sam stoję przed podobnym wyzwaniem :smiley:

Jeśli dostaniemy się do listy top 500 wishlist. Wtedy na wypasie robimy może jeszcze z 2-3 osoby nawet do pomocy. Jak trochę słabiej to może skończymy a może nie. Jeśli się okaże niewypałem to kolejny projekt. Rynek decyduje.

A jak można się do listy 500 wishlist dostać? ilu graczy musi wyrazić zainteresowanie tytułem?

Zaczyna się chyba w okolicach 50k jeszcze trochę nam brakuje :wink:

50k?!?!? wtf, ja mam chyba z 50 wishlist XDDD

Wbrew pozorom jest to możliwe nawet przy małych projektach i małych teamach. Chyba najłatwiej przy jakimś viralowym temacie. Przykład:

To nie moje ani nikogo z devów nie znam. W każdym razie sam pomysł jest mega i to owocuje efektem Top Wishlist. :wink:

A masz może jakieś wskazówki jak prowadzić kampanię? Moja ograniczyła się do wrzucenia projektu na steam i dodania trailera na YT xd

Nie mam, niestety na kampaniach się nie znam.
Nie robię wszystkiego sam tylko mam producenta który kampanią się zajmuje.

Bardzo ładna grafika. Ma swój styl. Przypomina trochę Zeldę Wind Waker.