Garść screenów z gry Skullstone

Kolejny raz grzebnąłem w grafice - wymieniłenm stary silnikowy FXAA 2.0 na 3.11, dodałem kilka swoich udziwnień do szaderów. Efekt jest taki, że wszystko wygląda jeszcze lepiej niż kiedyś. Porobiłem więc screeny, żeby zaktualizować content na stronie www a przy okazji wrzucę je i tutaj.

Prezentacja mojego silnika MagicEngine
BlitzPlus czyli 2D ,stary jezyk ,czy warto?

Coś takiego będzie się działo jak ‘wejdzie’ dodatkowy efekt z magicznego pocisku.
Oprócz wizualnych efektów jest jeszcze coś ‘praktycznego’:

• stun blokuje ataki i cast
  • fire zadaje obrażenia w czasie
  • shock zadaje obrażenia w czasie i wydłuża reuse ataków
  • freeze zamraża. tak po prostu.
  • flash oślepia i blokuje AI moba możliwość zobaczenia gracza.

Zacna produkcja, klimatyczne screeny.
Od dawna marzy mi się zrobienie jakiegoś fajnego dungeon crawlera.

Widzisz, ja nie poprzestałem na marzeniach. Sugeruję to samo :wink:

Wygląda całkiem zacnie, przede wszystkim podoba mi się GUI, bo jest minimalistycznie zrobione i intuicyjne w obsłudze na pierwszy rzut oka. Co do map, graficznie ma to ręce i nogi, wygląd zdecydowanie przyciągnie fanów takich gier jak Grimrock.

A teraz co do efektów. Ogień wykonany super, jednak do pozostałych mam zastrzeżenie, że mogłyby wyglądać o wiele atrakcyjniej niż obecnie. Nie są bardzo złe, ale osobiście mi się wydaje, że można wycisnąć tu ciut więcej (a efekciarstwo graficzne to połowa sukcesu :wink: )

Co do modeli przeciwników. Koncepty są dobre i solidne, jednak wykonaniu też brakuje ciut pójścia krok dalej. Chodzi mi generalnie o sam klimat: W grze znajdujemy się w lochu, ma być niebezpiecznie itd. zapewne, nieco strasznie itd. itd. Problem w tym, że podczas gdy mapy są po prostu ładne (aczkolwiek dodałbym pajęczyny, pęknięcia, może jaką krew na ścianach albo ślady drapania?) to o przeciwnikach nie można na tą chwilę powiedzieć tego samego.

Wczuwając się w rolę gracza, pomimo że przeciwnicy wykonani są aby byli straszni, to nie odczuwam niepokoju patrząc na nich. Widzę po prostu moba do ubicia, więc tu troszkę klimacik leży. Osobiście ‘umroczniłbym’ tych przeciwników, by byli bliżej tych z gry np. dead space + żeby ich dźwięki słychać było już zza rogu, co wprawi gracza w paranoje i być może, skłoni do poszukiwania alternatywnej ścieżki :slight_smile:

Tyle z mojej strony, mam nadzieję, że konstruktywna krytyka trochę pomogła :wink:

Nad efektami cały czas pracujemy. Np błyskawice sa zrobione na jakimś assecie sciągniętym z internetu, ale dokładnie w tej chwili kolega rysuje nasze własne błyskawice. Stun i freeze - ja nie będę przesadzał z efekciarstwem tam gdzie to zwyczajnie nie pasuje. O ile do freeza myślę jeszcze nad jakąś delikatną niebieska mgiełką to stun… tu nie ma co więcej dodać.

Na żywo wszystko wygląda lepiej, tu mamy fire: https://media.giphy.com/media/l4FGAvjMMvYEOBWUg/giphy.gif

Uwagi odnośnie przeciwników przekazuję do naszego głównego grafika.

Nie potrzebujecie voice actor’a? Albo narratora… bo już mam tonację głosu, sposób wypowiadania się, jedynie patrząc na te screeny :neutral_face:

Niby mamy… ale jak to w praktyce wyjdzie to zobaczymy. Jak coś to się odezwę, ale w najbliższym czasie nie będziemy pracować nad żadnym materiałem wymagającym narracji.

Bo jak potrzebujecie niskiego, mruczącego, ociekającego testosteronem głosu (np do wojownika, “czy cuś” :grin: - darcie ryja to moja specjalność! (i growl…)), to… jestem do dyspozycji :wink:

A to ciekawe, fajnie by było sprawdzić się jako voice actor :smiley: Co do gry, to zapowiada się bardzo ciekawie, jak tylko “wyjdzie” chętnie zakupię i przetestuje, a wtedy spodziewaj się wypunktowanej listy błędów. księgowa Kraków

Błędy zawsze się trafiają a dobrze opracowany ‘bug report’ jest niezwykle pomocny. Na pewno nie pogardzę :wink:

Wygląda super - jestem ciekaw czy muzyka będzie równie klimatyczna jak design :smiley:

Na naszym kanale na YT można sobie posłuchać trochę… Jest soundtrack do trailera, fajny utworek wstawiliśmy do takiego starego video pokazującego progress prac, jest też osobny filmik z samą muzyką.

Zapraszam.

Skoro się podoba to jedziemy dalej: dark golem.

Ej nie no serio nie potrzebujecie voice actora? xd
Nawet zaprawiony w boju, bo sobie niefortunnie siekierą przyrąbałem (dosłownie :smile: ) w nogę, to i do jakiego wojownika obolałego mogę podłożyć głos.
Gra wygląda dla mnie świetnie, muzyka, nie powala, ale dodaje klimatu :wink:

Spytam się naszej sound designerki, czy chciała by, żebyś dla niej pojęczał.

A się zapytaj :stuck_out_tongue:

Gra bardzo przypomina mi Grimrock, ale to dobrze, bo mi się bardzo podobała :smiley: Obserwuję twój projekt, czekam na grywalna wersję :slight_smile: księgowa Kraków

Dałem golemowi światełka.

Tak sobie patrzę na tego golema i w sumie myślę, że czegoś mu tu brakuje. Nie jestem pewien w jaki ‘klimat’ mierzył wasz zespół, aczkolwiek sam golem zajeżdża troszkę sztampą. Chodzi mi o kolorystykę generalnie, ponieważ znowu jest to “Mroczne ciało i czerwone światła”, a tego typu konstruktów jest już w fantastyce za dużo. Więc z jednej strony jest on ‘fajnie mroczny’ a z drugiej strony wygląda kształtem dość przyjaźnie, bo w sumie przypomina mi kolorystyką i diodami nieco mój PC, tylko taki bardziej zdeformowany nieco.

Moje sugestie co do kolorystyki, to zmieniłbym mu te światełka na toksyczną zieleń, natomiast co do formy… nie wiem, usunął głowę? Może dodał jakieś ostrze miecza zamiast ręki? W zasadzie to po co mu głowa, skoro nie ma tam twarzy, każdy szanujący się mag który takiego golema stworzył albo miał za dużo materiału albo uznał, że tak będzie fajniej. W każdym razie, mam wrażenie, że skoro jest to konstrukt to moglibyście na prawdę z nim poeksperymentować i stworzyć coś bardziej unikalnego dla swojej gry :slight_smile: