Garść screenów z gry Skullstone

Mój angielski ssie, zwłaszcza w mowie, bo używam go raz na rok.

Chyba nawet najbardziej lamany i brudny angielski jest lepszy niz tekst wypisywany w notatniku :smiley:

Nawet niech ktos ci napisze co masz czytac.
Taki notatnik to mi przypomina tutoriale do tibi na spryciarzach :smiley:

Taki tekst odciaga uwage od tresci wedlug mnie.

Gra fajna, edytor fajny, ale nie da sie tego filmiku ogladac :confused:

A może chociaż trochę muzyki? Nawet takiej klimatycznej z gry :slight_smile:

Włączę następnym razem.

Frozenshade przyznaj się, że shader umierania zaporzyczony z wieśka 2 (w sensie pomysł) :stuck_out_tongue:

Nie. Ja ten efekt widziałem w Grimrocku i jeszcze w kilku innych grach. Początkowo wykonałem go bez efektu spalania (patrz tu) a po jakimś czasie zacząłem rozwijać. Opisy i implementacje tego efektu znalazłem na co najmniej kilku blogach.

Ok, jedziemy dalej. Rezurektor. Na razie WIP, brakuje particli, brakuje pauzy po zamknięciu się klapy. Ale widać ogólna koncepcję i fajny efekt na szaderach (10 minut kodzenia)

Będziecie może na Pyrkonie w tym roku?

Raczej nie. Za to zgłaszamy się na konkurs Pixel Haven i mamy zamiar wejść do finału :wink:

Mam nadzieje że to tylko testowa wersja chodzenia
bo jest strasznie sztywne
A tak to fajowe

Jeśli przez sztywne rozumiesz brak wyraźnego ruchu kamery w pionie podczas chodzenia to raczej zostanie tak jak jest. Wcześniejszy head-bobbing był wyraźny, ale przesadzony i dodatkowo powodował pewien graficzny problem. Aktualne rozwiązanie jest bardziej subtelne, nie powoduje problemu i zostało zaakceptowane przez grafika.

Tak chodzi mi głównie o to ,
lecz także o to ,że postać wyhamowuje zbyt gwałtownie.
Czy dodasz możliwość kręcenia się o dowolną ilość stopni?
A nie tak jak teraz ,że tylko o 90

Taki ruch postaci wedlog mnie jest podyktowany rodzajem gry. Gry tego typu maja wlasnie taki ruch i obracanie sie.

Dokładnie tak, RoboCat. To oldschoolowy blobber wzorowany bezpośrednio na Dungeon Masterze (i przez przypadek trochę też na Grimrocku, który z DM ściągał jeszcze bardziej chamsko niż ja:) ) Tu wszystko podzielone jest na gridy, nie ma kolizji pomiędzy geometriami - np szczur obrywa magicznym pociskiem który wybucha nad jego głową po wejściu na jego kratkę. Bedzie to widać na kolejnym video - zapraszam na kanał YT, tam się pojawi.

Ile to sie gralo w dungeon master… szczegolnie w 2ke… stare dobre czasy kiedy gry mialy grywalnosc i to “cos” a nie tylko grafike i strzalke do nastepnego checkpointa…

Dobry podwaliny na kopalnię. Widziałem ma FB więc pomknęłem tutaj pochwalić. Mam nadzieję że dojdzie sporo ciekawych dekoracji

Jakbym mogl wtracic 3 grosze to bym dodal jakies “dodatki” na podlodze bo jest naprawde “za plaska” i monotonna. Jakies dekoracje co jakis czas tak jak Spicmir napisal. Jakies wiaderko tu i tam, kilof, jakies glazy itp. Duzo pracy z modelami nie ma a efekt o wiele lepszy.