Garść screenów z gry Skullstone

Coś pomyślimy, chociaż z assetami graficznymi to właśnie u nas najciężej :slight_smile:

podoba mi się twoja gierka :slight_smile:

A może podłoga w 2,5d ? Dodać trochę wypukłości itd żeby robiło wrażenie?

Przy braku kolizji był by problem z kładzeniem przedmiotów.

Powiem to, co wiele razy mówiłem podczas rozmów z głównym grafikiem: wszystko się da. Ale my ta grę musimy kiedyś skończyć robić. Więc gdzieś się trzeba zatrzymać.

Nie chcemy, żeby Skullstone był drugim Stonekeep, którego autorom tak się spodobało rozwijanie gry, że zamiast rok dłubali w niej aż pięć lat :wink:

Tzn wiesz nie wygląda to źle ot co projekt zawsze od strony wizualnej prezentował się solidnie tak mi przyszło do myśli że mogło by te 2,5d zrobić robotę, no ale szybsze palce niż glowa. Właśnie oglądałem na fb nowy pamietniczek i właśnie tam podnosisz itemy z ziemi i fakt moby i przedmioty lewitujące to za wysoka cena zrbybja płacić za trochę “fajniejszą” podłogę.

Jakoś jak patrzę po latach, to nie urzeka mnie ani graficznie ani pod względem grywalności.

@lama1980

Nie jestem developerem, ani nie jestem w żaden sposób związany z projektem, ale to co napisałeś jest bezwartościowe.

Krytyka jest jak najbardziej na miejscu, pod warunkiem, że jest konstruktywna - daje to autorowi wgląd do oczekiwań potencjalnego gracza i pozwala ustosunkować się do twojej wypowiedzi - np. “Nie podoba mi się interfejs”, “Gra wydaje się monotonna”, “Walka jest zbyt uproszczona”.

Pochwały, miłe słowa, itd. działają pozytywnie na chęć dalszego rozwoju, nawet jeżeli nie wskażesz elementu, który ci się spodobał. Jednak tekst w stylu “yyy w sumie to mi się nie podoba” działa jedynie demotywująco i nijak się można do tego odnieść.

@Paszq Jak dla mnie jesteś dzikiem! Piszesz “Krytyka jest jak najbardziej na miejscu, pod warunkiem, że jest konstruktywna”, po czym podajesz przykład: ““Nie podoba mi się interfejs”” :smiley: Więc wypowiedź lama1980 ma jak najbardziej sens, grafika mu się nie podoba i gameplay. :smile:

@FUNKYszou
Wiadomość o treści “Nie podoba mi się interfejs” jest o wiele bardziej konkretna niż w/w - daje to jakiekolwiek pojęcie o tym co można poprawić lub zmienić, ewentualnie można sprecyzować czy chodzi o styl czy o czytelność. W obojętnie którym przypadku, całkowita zmiana interfejsu i spojrzenie na całokształt UI “jeszcze raz” jest dużo bardziej realnym działaniem niż zrobienie całkowicie innej gry od zera ponieważ aktualnie “nie urzeka”.

Nie podoba mi się interfejs mówi, że do poprawy jest interfejs, a nie podoba mi się grafika mówi, iż do poprawy jest grafika. Koniec offtopu.

Każdemu zawsze się coś nie podoba i nikt na to nic nie poradzi. Jeśli jednak ktoś taki napisze: wg mnie powinniście poprawić ten, ten i tamten element i zrobić tak tak i tak - to jest już konstruktywna krytyka, która zawiera w sobie wskazówkę.

Byliśmy ze Skullstone na PH. Zebraliśmy masę feedbacku (ok 100 punktów) i w większości były to właśnie wskazówki jak usprawnić (według gracza oczywiście) grę. Jak zawsze, nie wszystkie należy brać pod uwagę, ponieważ gracz zawsze powie to, co chciał by w takiej grze, bez uwzględnienia spraw projektowych lub konsekwencji, tego jak taka zmiana wpłynie na całość. Mamy więc co robić przy interfejsie, bo nie dla każdego był wygodny, ale zabijać mobów przez kraty, pomimo tego, że pewien gracz bardzo tego chciał, nie będziemy.