Gdzie znajdę darmową i legalną muzykę do wykorzystania w grze?


#1

Witam! Poszukuję darmowego banku/strony z muzyką którą można legalnie wykorzystać do gry. Ktoś zna takie strony?


#2

Przede wszystkim tutaj.
A tak całkiem serio, polecam https://incompetech.com/


#3

Dzięki za pomoc! Temat do zamknięcia :slight_smile: Wujek Google sam poszukał xD Oczywiście żartuje, skorzystam z drugiego linku…


#4

Ale pamiętaj, że muzyk jako twórca zawsze ma swoje prawa więc może dojść do takiej sytuacji, że jeżeli twoja gra osiągnie sukces a masz muzykę za darmo i zauważy to twórca to może skończyć się w sądzie, więc dokładnie czytaj co pobierasz. Lepiej zainwestuj i zapłać komuś za wykonanie ścieżki.


#5

Dzięki za pomoc dlatego na razie wstrzymam się z dodawaniem muzyki do gry.


#6

Ja bym na Twoim miejscu zrobił dodatkową wersję z dodaną muzykę, która Ci pasuje, ponieważ będziesz wiedział, czego szukasz i łatwiej Ci będzie dogadać się z kimś, czego chcesz :slight_smile:


#7

jamendo ma dużo takiej muzyki ale i dużo której nie możesz użyć. Trzeba szukać


#8

Trzeba po prostu dokładnie przeczytać licencje. Ewentualnie można posłać maila do twórcy :slight_smile:


#9

http://freemusicarchive.org


#10

Czytajcie dokładnie licencję na każdy utwór bo ja ostatnio miałem problemy, pościągałem darmowe utwory do filmów na yt a tam się okazało, że youtube mi blokuje zarabianie, czyli w przypadku gdybyście chcieli coś zarabiać na grze to defacto może się okazać, że nie można tego robić… Jak pisałem wcześniej, lepiej zamówić kilka ścieżek u muzyka, do prostych gier wystarczy kilka utworków, jeden do menu, jeden na grę wszystkie levele… itp.


#11

Muzykę bierz, tylko uważaj na haczyki na zasadzie: “Tylko do użytku prywatnego”