Golden Maze (Pixelart, Gra Platformowa)

Projekt się rozwija, dzięki za pamięć :slight_smile:
Możesz dowiedzieć się troszkę ze strony: http://elf-vs-dwarves.pl. Możesz tam też zagrać w prototyp gry. Planujemy dodać na stronę www historię projektu (jakiegoś rodzaju DevDiary) i będziemy też robić fanpage na Facebooku.
Jeśli chcesz z nami pogadać lub dowiedzieć się więcej to zapraszam na discorda: https://discord.gg/WGN5hdU

popraw “Spraciles przytomnosc”

Dzięki :slight_smile:
Tego typu błędów jest sporo, ale to są place-holdery, ponieważ jeszcze realnie się nie zastanawialiśmy co powinno być napisane w wielu miejscach.

Dzięki za zaproszenie! Bardzo fajna strona i już spora ekipa gratulacje.

W końcu zamieściłem nowy GAMEPLAY
Pokazuje nową postać i jej animacje, poprawione pływanie, poprawione przesuwanie, rzucanie bombami, kolizje z kolcami, poprawione elementy grafiki (dodane normal mapy). Pokazałem też element gameplayu, który przyszedł mi na myśl, czyli ukrycie skrzynki z bombami za przesówanym boxem.
W wersji 0.15 planuje zamieścić boxy, które można niszczyć bombami i dodać specjalne ruchome platformy, które gracz odepchnie aby ruszyły.

O! podoba mi się ten pomysł z ukrytą skrzynią. Animacja pływania też bardzo ładna :slight_smile:
Jeśli mogę coś zasugerować - słabo dla mnie odróżnia się “pusty slot” na bombę (gdy jakąś wyrzucisz), od zapełnionego. Ale nie jest to wielki problem, taka drobna uwaga z mojej strony.
I czy myślałeś o tym, żeby bomby w wodzie poruszały się wolniej?

W sumie można poprawić kolor ikonek bomb. W ogóle to chciałem zrobić, żeby bomby gasły w wodzie.
Wolniejsze poruszanie bomb pod wodą też byłoby fajne pomyślę nad tym. Dzięki za podpowiedzi!

fajna animacja i muzyka (słychać, ze ktos wie co robi). Czemu nie dajesz .exe do testowania? Czy to wynika z troski o możliwość rozkodowania pliku, czy tak sie nie robi po prostu.

Na razie nie ma za bardzo czego testować. Planuje dojść do wersji, gdzie gracz będzie miał mapę po której się będzie poruszał i musiał pokonać przeszkody, wrogów itp. aby ukończyć etap. Takie coś można potestować i nazwać demkiem :smiley: a ta wersja 0.14 to dopiero ‘embrion’ i myślę, że nie ma co się bawić w jego eksporty.

Uff a już myślałem, że jestem nadgorliwy:)

Jak będziesz robił mapę, druga kamera?l

ps. chyba źle zrozumiałem, myślałem o mini mapie hehe

No nie chodziło mi o minimapy :smiley:
Będzie statyczne tło z nocnym widokiem (księżyc, gwiazdy itd.) jako parallax, który podąża wraz z graczem. Następny parallax to te drzewa na ciemnym tle. One już się będą nieco przesuwały względem gracza. Ostatnie elementy tła będą te, które mają normal mapy i zwyczajnie już gracz je mija. Planuję też dodać inne źródła światła, które oświetlą gracza (postać będzie miała normal mapę). Sporo z tych technik już widać na prezentowanym gameplayu. Chcę też nieco wzbogacić tilesety. Będą np pojedyncze kafelki pionowe i poziome. Myślę też, że te, które okalają wodę powinny się wyróżniać. Jak to wszystko ustawię to zajmę się układaniem mapy. Mam nadzieję, że do wersji 0.20
uda się to wszystko względnie zrobić.

No ja zrobiłem drabinki i dialog boxy, ale skoro ludziom w dzisiejszych czasach ciężko się klika nie mówiąc już o pisaniu to faktycznie poczekam z tym :wink:

Zawsze chętnie potestuje i dodam uwagi :wink:

Do zespołu dołączył muzyk Voidazol. Niedługo gra będzie wzbogacona o dźwięk :sunny:

Wersja 0.14 powyżej i wersja 0.15 niżej z nowymi elementami i poprawioną grafiką przez Ictu.

a ogarnąłeś nagrywanie i odblokowanie levelu? Ja się z tym niemiłosiernie męcze.

ja bym troszke odciął tło od pierwszego planu, znaczy tło mniej nasycone lub lekki blur.

ps. na jakiej rozdziałce działasz, coś a’la 384x216?

Rozdzielczości to width/height 320x180 i test width/test height 1280x720. Tilemapy mają po 16x16 pixeli.
Jeszcze nie wiem w jakim stopniu będzie save - czy auto po zakończeniu etapu czy jakieś checkpointy.
Z tłem jest tak, że w ruchu wygląda to całkiem dobrze, ale na statycznych obrazkach rzeczywiście może się to zlewać. Pewnie grafika jeszcze ewoluuje i poprawi się też kontrast między tłem i pierwszym planem.

Nie wiem, czy grafika jest twoja, ale bardzo mi się podoba. Również fizyka całkiem fajnie działa jak widzę. Trzymam kciuki za projekt bo wygląda na coś, co może okazać się całkiem całkiem fajną gierką. Jedyne co teraz potrzebne to dobra fabuła i rozplanowanie samego widoku. Bo gra bez żadnej interakcji, przeciwników itp będzie nudna i nie grywalna:)

Dziękuję za dobre słowo! Grafika w coraz mniejszym stopniu moja, bo Ictu się zaangażował i przerabia co się da :). Do tego powoli powstaje muzyka. Ten pierwszy etap w tworzeniu gry chciałem przeznaczyć na mechaniki samego gracza i jego interakcje z otoczeniem (pływanie, wspinanie, pchanie boxów, rzut bombą). Te podstawowe mechaniki mogą wpływać także na przeciwników, pomagać lub przeszkadzać.
W następnym etapie postaram się już stworzyć jakiegoś przeciwnika i zarys pierwszej mapy.

Jasne, od czegoś człowiek musi zacząć :slight_smile: Już jakąś solidną podstawę fizyki masz teraz scenariusz a później praca nad jego realizacją. Ja bym szedł na twoim miejscu w realizację gry wielopoziomowej. Kończysz jeden poziom gry to przechodzisz do następnego. Przydałby się też jakiś własny prosty edytor mapy gry. To ułatwia życie i oczywiście zapis/odczyt mapy z dysku. Ja w mojej gierce tak zrobiłem i w jednym widoku roboczo umożliwiłem wstawianie obiektów. Wszystkie grafiki są zdefiniowane u mnie zewnętrznie w jednym pliku csv, który opisuje parametry danego obiektu. W moim przypadku to m.in. punkty życia.