Golden Maze (Pixelart, Gra Platformowa)

Dokładnie gra ma takie założenie, że zaczyna się etap w dżungli i były by to jakieś 2 poziomy z czego pierwszy to taki tutorial wprowadzający. Następnie gracz wchodzi do podziemi piramidy a kolejne etapy to jej eksploracja. Następnym celem może być np wydostanie się z piramidy, bo wejście się zablokowało i trzeba znaleźć inną drogę. Tak naprawdę sam scenariusz nie będzie najważniejszy bo to nie rozbudowany RPG, ale nakreślenie prostej i spójnej historii jest niewątpliwie ważne. Budowanie map nie jest super skomplikowane bo Godot ma sporo narzędzi to ułatwiających. Wydaje mi się, że teraz najtrudniejszym z przyszłych zadań będzie stworzenie sensownych przeciwników.

Poprawione elementy grafiki w wersji 0.16 i dodany pasek tlenu dla pływania.

Wow, bardzo ładnie to wygląda. :love_you_gesture:
Ile już tworzysz grę?

hmm jak tak teraz patrze na postac to troszke mało czytelna jest. Zbyt duzy kontrast i jakby tu… nie wiem co to jest :slight_smile:
W animacj chyba lepiej wygląda, ale statycznie to tak sobie.

ad. najbardziej podobaja mi sie chmurki i ich kolor. Na Twoim miejscu, wziąłbym probke koloru tych chmurek i poszukał koloröw przeciwstawnych.
strony www z kolorami

@AirForce Dzięki, ale w głównej mierze jest to zasługa grafika Ictu. Dzięki niemu graficznie poszło to mocno do przodu. Do gry podchodziłem już chyba rok temu, ale nie ogarniałem wcale Godota i skrobałem same tilesety.
@Boris Pogadam z Ictu czy jakoś można jeszcze postać kolorystycznie poprawić, ale szczerze to w ruchu wygląda całkiem spoko i dobrze się odróżnia.

Grafika świetna, podoba mi się w zasadzie wszystko :slight_smile: Ale najbardziej to drzewo i księżyc. Też bym trochę się przyczepił postaci. Wygląda dziwnie, choć nie wiem jak w ruchu się sprawuje.

Mogłem od razu link tak wkleić eh człowiek cały czas się uczy :smiley:
To wcześniejszy gameplay pokazujący animacje postaci i niektóre mechaniki.
Od tamtej pory sporo się pozmieniało i myślę, że wkrótce zamieszczę nowy gameplay.
Dzięki za dobre słowo i wskazówkę dotyczącą postaci. Graficznie na pewno będą jeszcze poprawki.

No i w ruchu lepiej wygląda, trochę nogi postaci wyglądają na zbyt cienkie ale to dlatego, że zlewają się z ciemnym tłem. (ale to moja prywatna opinia). Świetna robota i mam nadzieję, że się projekt rozwinie do grywalnej wersji :slight_smile:

Oj bardzo bym chciał, żeby projekt rozwinął się w grywalne demo, które można już solidnie potestować.
Postaram się systematycznie do tego dążyć i co najważniejsze nie jestem w tym projekcie sam. Dzięki temu jest szansa, że cel grywalnego demka uda się zrealizować.

newhero
A co myślicie o takiej zmianie postaci? Który wariant byłby lepszy?

newheroconcept
Jeszcze jedna koncepcja.

Możliwe, że to uwidoczni nogi postaci. Bo czasami miałem wrażenie jakby nie miał nóg a to tylko dlatego, że tło i nogi też były w ciemnej intonacji. Trzeba by na tle gry zobaczyć.

A która z postaci tak na pierwszy rzut oka najfajniejsza bo kolory można zawsze dobrać, ale kapelusz, jego kształt lub brak to różnica bardziej istotna jeśli chodzi o późniejszy proces animowania.

Mi się bardziej podoba ta ostatnia z kapeluszem.

Kapelusz zawsze można dokleić do postaci już w grze na jakim delikatnym joincie.

No to też jest ciekawe rozwiązanie. Zwłaszcza, że pozwoliłoby to na utratę kapelusika przy zranieniu postaci.

Nowy gameplay. Doszły pierwsze dźwięki, światło, particle i kilka fajnych elementów, które możecie sami zaobserwować :wink: