Golden Maze (Pixelart, Gra Platformowa)

W tutorialu jest tylko pchanie a mi zależy na ciągnięciu, żeby nie było sytuacji gdzie gracz ma boxa pod ścianą i nic z nim nie zrobi. Ja to bym robił tak: jest obiekt skrzynki - może być animowany sprite i area2d.
Gracz nachodzi i skrzynka wykrywa kolizję sygnałem. I teraz jeśli chcesz żeby skrzynka się otwierała jak nachodzisz to już w tej funkcji sygnału dajesz zmianę animacji. Teraz może być sygnał jeśli animacja się skończy i w tej funkcji dajesz wypluwanie monet. Tylko to wypluwanie monet mnie zastanawia. Monety raczej takie do zbierania a nie tylko ozdobnik. Ja bym to robił przez position2d.

extends Position2D
func coin_spawning() -> void:
	var coin = preload('res://Objects/Coin.tscn')
	var coin_instance = coin.instance()
	add_child(coin_instance)
	coin_instance.global_position = self.position

Ta funkcja by była wywołana właśnie po skończeniu animacji otwarcia skrzynki. Monety w osobnej scenie (np Coin.tscn) mogą być sprite z animation player i area do detekcji gracza. Animation player to byś ustawił, żeby te monety sobie leciały jak chcesz.

dzieki, no wlasnie z tym ustawieniem, zeby lecialy jak chce mam problem… jakies randi… cos mi sie o uszy obilo… Ewentualnie fontanna czasteczek… ale jak to ugryzc :confused:

ps. nie zawracaj sobie głowy mną starym - jak mawiał Antoni Kosiba - cos wymysle :slight_smile:

Tzn. to może być scena specjalnie dla skarbu i w niej umieszczasz np 4 zwyczajne monety.
Teraz jak masz animation player to nim ustawiasz jak te monety lecą (parabole i inne parametry).
Chyba, że chcesz, żeby te monetki były takie rigid body co się odbijają to już trzeba chyba apply_impulse czy coś takiego tam w YT są tutki do tego.

Ostatnio zająłem się przerabianiem tilesetów w grze. Zrobiłem drzewka tła, które mogę fajnie modyfikować i przez to nie będzie to takie powtarzalne. Kafelki podłoża i tła są też inne dla wodnych stref. Kiedy skończę tilesety, zabiorę się za inne elementy. Planuje zrobić niebo z migającymi gwiazdami.
Elementy do interakcji z graczem jak kamienne boxy, beczki itp. będą miały trochę inne kolory niż reszta, żeby łatwiej je było wypatrzyć.

Ciekawy projekt moje gratulacje, chyba najfajnieszy tutaj na gamedev.pl, muzyka klimatyczna, kto napisał? SFX rzeczywiście do wymiany, szczególnie przy skoku do wody uszy bolą od wysokich tonów, szum jest zamiast plusku, ogólnie design graficzny nie jest zły, trzyma to pewien poziom, animacja bohaterki do zmiany, machani rękami trochę nienaturalne, nie do końca mi się to podoba. Jestem ciekawy jak to będzie wyglądało dalej, jakie levele, jaka fabuła, walka? Nie czytałem całego wątku więc do końca nie wiem wszystkiego o tej grze wybacz.

Tak z innej beczki mam do ciebie pytanie bo zastanawiam się nad produkcją gry indie, platformer, shooter, jeszcze nie wiem ale prawdopodobnie będzie w pixel arcie, mam pytanie o silnik, zastanawiam się nad GameMaker, Godot, Unity, co jest najłatwiejsze w programowaniu lub do jakiegoś silnika znajdę najszybciej programistę do pomocy?

Dzięki za dobre słowo. Może jeszcze popracuje nad animacjami kiedyś. Fabułę muszę porządnie przemyśleć jeszcze. Ogólnie jest sobie bohaterka, która plądruje grobowce i sprzedaje trofea. Jej ojciec jest profesorem archeologii a brat to zawadiaka, hazardzista i zakała. Bohaterka dowiaduje się o tajemniczej piramidzie gdzieś w dżungli meksykańskiej i tam się udaje. No i mamy pierwsze trzy mapy właśnie w dżungli, następnie bohaterka odnajduje piramidę i do niej wchodzi. Wejście do piramidy się zawala i teraz celem jest znalezienie wyjścia. W środku są pułapki i nieumarli strażnicy. Jedynymi broniami w grze będą bomby i przesuwane elementy, które po zrzuceniu na łeb przeciwnikowi ogłuszą go lub zniszczą. Z unity jest tak, że zawsze znajdziesz tutoriale i dema i ktoś do pomocy się znajdzie bo na ten moment jest najbardziej popularny. Godot za to jest stosunkowo prosty do ogarnięcia, bardzo lekki bo sam engine waży ~65MB i myślę, że dosyć przyszłościowy. Jest jeszcze Defold, o którym też słyszałem pochlebne opinie.

Aha za muzykę odpowiada ten jegomość: https://soundcloud.com/mateusz-pajst