Gra F2P: przeglądarka/mobile

Hej,
to mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że uda mi się uzyskać pomoc :slight_smile:

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie stworzenie gry F2P o silnej linii fabularnej. Na etapie koncepcyjnym jak na razie wszystko jest okej, ale zaczął mnie zastanawiać aspekt techniczny.

Lepiej będzie, jeśli taka gra będzie występować tylko w wersji przeglądarkowej, tylko jako aplikacja, czy jako jedno i drugie?

Jak wykonać taką grę w każdym z tych trzech przypadków? Na jakimś silniku, może w języku programowania? Jak się do tego zabrać i od której strony ugryźć? Co moglibyście doradzić?

W grze planuję zaimplementować sporo grafik oraz teksów i drobne animacje, ale nie będzie ich dużo.

Żeby zwizualizować zamysł: coś jak BiteFight, ale mocno odświeżone, bardziej rozbudowane i w zupełnie odmiennej tematyce.

Będę wdzięczna za wszelkie rady :slight_smile:

… to prosta strona inernetowa więc HTML i JavaScript

Bite fight nie znam ale zakładam że to takie przeglądarkowe gdzie się raz na jakiś czas przelicza jakiś atak między graczami, jakieś klany, jakieś zasoby zbierasz itp.

Jak f2p to monetyzację ogarnąć i jeśli dobrze rozumiem gatunek to serwer + zabezpieczenia żeby gracze nie rozwalili ekonomii/ nie psuli interakcji między graczami.

Tech w sumie głównie po stronie serweera trzeba mieć jakąś bazę danych stanu poszczególnych graczy. Jakiś kod który to updateuje w dowolnym języku. Po stronie klienta najprościej interfejs www. Jak gra jest popularna to można pomyśleć o apce bo to wygodniejsze na komórce. Ale pytanie czy jest sens się męczyć z podwójnym kodem klienta. Są jakieś technologie do robienia apek antywnych na bazie technologii do stronek typu react native czy inny electron, ale pytanie czy nie lepiej mieć dobrze zrobione API i klienta od zera pod konkretny zestaw komórek.

Plus to musi mieć jakąś mechanikę bo story jest turbo drogie w produkcji, a gracze muszą sobie coś farmić czy się podgryzać czekając na nowy kawałek story. Zwłaszcza w f2p gdzie gra powinna stale czymś żyć.

Jak chcesz mieć coś zupełnie proste technicznie, raczej darmowe i faktycznie tylko story to można użyć twine
https://twinery.org/
To taki tech w sumie do bardziej eksperymentów, ale obrazki i tekst da się zmienić w gropodobne stronki bez większego ogarniania programowania itp.