Gra na PC/Android/iOS

Cześć wszystkim. Nie mam doświadczenia w programowaniu, chociaż próbowałem kiedyś od zera coś stworzyć jednak to nie takie łatwe. Ale bardzo chciałbym zrobić grę na telefon/pc, gra typu “Wangan Midnight” czy też “Initial D”. Na yt widziałem gościa, który na plikach gry WM(up) coś takiego zrobił, zamieniając pliki na te z innych gier, tj. mapa z assetto corsa, auto albo po renderze albo też z innej gry, etc. Więc chciałem się zapytać jak to wygląda? Czy jest to bardzo skomplikowane? Z góry dzięki :slight_smile:

Zależy od tego jak ktoś zrobił grę, którą chcesz modyfikować. Czasem jest tak, że wystarczy podmienić jakiś model/teksturę. Czasem jest tak, że ten model/tekstura jest jeszcze opisana w innych plikach i podmiana jej wymusza podmianę w innych miejscach co już bardzo utrudnia. Czasem też jest liczona jakaś suma kontrolna zabezpieczająca przed taką modyfikacją.

Możesz spróbować się tak pobawić, ale to trochę jak grzebanie w śmieciach :slight_smile:
I pamiętaj, że nie przeniesiesz w ten sposób gry pomiędzy platformami (z komputera na telefon) jeśli to była część pytania :stuck_out_tongue:

No i na pewno nie wydawaj później takiej gry w żaden sposób, bo to prawdopodobnie nielegalne (określa to licencja gry).

Najłatwiej znaleźć grę nastawioną na modowanie (bo to chcesz właśnie zrobić) i pobawić się w jej silniku/edytorze/interfejsie jeśli zależy Ci na takiej zabawie