Gra o rycerzyku


#1

Tak “Gra o rycerzyku” to tytuł gry. Wiem, że nie jest on zbyt ambitny, ale mi się podoba. Więc od jakiś czterech miesięcy pracuję nad pewną grą 2D. Na samym początku miała to być zwykła platformówka, ale potem zacząłem ją dopracowywać i iść w stronę czegoś w stylu FarCry’a. Nie chodzi mi tu jednak o wielkość produkcji czy grafikę a o mechaniki zastosowane w grze. Będziemy mieć tam wieże, na których będziemy odcinali sygnał radiowy naszych przeciwników. Będą także różne placówki do wyzwolenia np. laboratorium bio-technologiczne czy zabytkowa restauracja. Naszymi głównymi przeciwnikami są żywe litery a dokładnie niemieckie o-umlauty. Celem gry jest pokonanie wszystkich członków rodziny głównego antagonisty Istnego Umlauta. Ma trzech synów i żonę. Pokonanie każdego z nich wpływa mocno na świat gry. Po zabiciu Dich’a, który zajmuje się wytwarzaniem artykułów obronnych czyli tarcz i pancerzy obrona przeciwników spada i połowa wrogów ciężkozbrojnych znika. W grze są dostępne dwa systemy walki. Zwyczajny czyli mamy pistolet lub karabin i niszczymy przeciwników stojących na naszej drodze lub w przypadku otrutych przez umlautowców oraz bossów walka turowa taka jak w grach RPG. Gotowe jest już menu, wstęp do gry, pierwsze kilka scen, walki turowe z kilkoma przeciwnikami, sklep i kończę już miasteczko, której jest pod władaniem najmłodszego syna Istnego Umlauta (Czyli pierwszy poziom rozgrywki). W grze możemy liczyć na pomoc mieszkańców krainy, w której się znajdujemy np. pomidora snajpera czy kanapkę magika pomagającego w walkach turowcyh. Przez całą podróż po świeci gry będą nam towarzyszyć też ciekawie napisane postacie o różnych charakterach.W tej chwili zajmuję się nagrywaniem własnych dźwięków i tworzenia soundtracków. Na razie nie wrzucam żadnego filmiku z rozgrywki, ponieważ nie wszystko wygląda i działa tak jak bym chciał. Jednak dam kilka screenów. Zamierzam jeszcze popracować nad grafiką, ale utrzymam taki kreskówkowy styl jak teraz. Mam 14 lat.

(upload://siMyjNoleTiKDr3QtDHVwTIVpTo.png)


#2

Cześć! Z opisu wnioskuję fajną gierkę 2D. Lecz nie ma żadnego screena, który pokazuję choć trochę grywalności. Póki co wygląda to na obrazek z fabułą :smiley: Czekam na dalsze screeny, pozdrawiam :slight_smile:


#4

Miałem dużo pracy w tym miesiącu i zapomniałem napisać, że wrzuciłem kolejne screeny. Postaram się też jak najszybciej dorzucić jakiś filmik z rozgrywki.Planuje to zrobić wtedy kiedy zastąpię wszystkie placeholder’y moimi grafikami (a jeszcze trochę tam tego jest). Dziękuje za napisanie opini. :wink:


#5

Krótko, zarąbiste.
W czym kodujesz?


#7

Już prawie zastąpiłem wszystkie placeholder’y i ulepszyłem A.I. przeciwników. Wymieniłem większość wież do odcinania sygnału, laboratoriami, w których musimy rozwiązać zagadkę logiczną aby wpuścić do sieci “Umlautów” wirusa, który wyłącza zabezpieczenia w przejętych placówkach przez co można je łatwiej odbić. Wyłącznie zabezpieczeń otwiera także drzwi, które blokują dostęp do dalszej części gry. A na koniec skończyłem bardzo prostą animację przeładowywania AK-47 przez Umlautowca.


#8

Ulepszyłem fabularnie główne postaci z gry aby te miały wyjątkowe i ciekawe charaktery oraz historię. Dodałem do gry też kilka mroczniejszych miejsc, które podkreślają, to że choć my jesteśmy w wyzwolonym regionie to w krainie dalej trwa wojna. Zabieram się teraz za robienie systemu podobnego do te, który możemy zobaczyć w FarCry’u 5. Mówię tu o wynajmowaniu osób, które pomagają nam walczyć. Usunąłem z gry większość przeciwników, z którymi się strzelamy i zastąpiłem ich np. misjami sabotowania planów umlautów.