Gra o rycerzyku

Widzę że fajny projekt powstaje, Nawet fajna grafika.

PS. Widzę że robisz projekt w programie “klikowiec”, też kiedyś robiłem projekty :wink:

Dzięki za pozytywny komentarz, staram się jak mogę :slight_smile: Dzisiaj skończyłem tworzyć AI do najpotężniejszej, najsilniejszej oraz najbardziej elitarnej jednostki Armii Wyzwolenia Umlautowskiego! Do Umlaucicy.

Druchu, co nowego? Może jakiś crowdfunding już na tym etapie? A jak za wcześniej to fanklub Ci chętnie na fejsie otworzę. Czym umlaucica dzierży w łapksu kopertę z pozwem rozwodowym? Wygląda na srogą typiarę, więc pewnie to to. Pozdro!

Chciałbym troszkę bardziej rozwinąć tą grę jak na razie. Mechaniki są nawet dobre (jak dla mnie), ale nie ma tam prawie w ogóle animacji przez co całość nie prezentuje się za pięknie. Myślę, że za niedługi czas udostępnię coś w rodzaju early access by zobaczyć czy gra poprawnie działa na innych urządzeniach. I zamierzam zrobić to mniej więcej do kwietnia :slight_smile:

A masz elementy ruchome pod animacje rozbite na warstwach w pliku? Mogę pomóc przy tym jak chcesz pro bono. maciej.mrowicki@gmail.com - tu możesz słać opis rzeczy do zrobienia i materiały. Pozdro.

Dzięki, ale chwilowo chciałbym wykonywać wszystkie elementy sam. Jeśli będę potrzebował pomocy to chętnie się odezwę :slight_smile: . Postaram się jak najszybciej wyrobić z tym early accessem i go udostępnić. Wtedy, jeśli chciałbyś, jako pierwszemu dam ci dostęp przed premierowo do Gry o rycerzyku na GameJolcie.

Tak, chcę. Gra o rycerzyku może okazać się naprawdę interesującą pozycją na rynku wydawniczym.

W tym tygodniu wprowadziłem małe zamiany estetyczne, nic dużego. Naprawiłem kilka błędów Gameplay’owych i dodałem menu do wybierania pomocników. Gra nie jest dynamiczna (powiedziałbym nawet, że dosyć powoli jej akcja się toczy), ale jest oparta głównie na zagadkach logicznych więc nie zanudza nas na śmierć. Nie posiada także, żadnych etapów, które polegają na chodzeniu tam i z powrotem, ponieważ uważam, że krótsza, ale ciekawsza gra jest dużo lepsza od kilkugodzinnej nudnej. Przy okazji kilka screenów:

Bardzo przepraszam, ale przez najbliższe osiem dni będę musiał zaprzestać prac nad Grą o Rycerzyku, ponieważ w przyszły poniedziałek, wtorek i środę będę miał egzaminy. Oznacza to też, że wydanie early access może nieznacznie się opóźnić.

Lord Pulpet Wielki urodził się w wieku trzech lat, w szpitalu im. Lorda Pulpeta Wielkiego. Po narodzinach uciekł od rodziców, którzy go nie kochali i nie chcieli przyjść na jego narodziny. Rok później uratował dziecko, które wypadło z okna szpitala, był to Maciek, który pomaga Lordowi przez całą grę. W wieku ośmiu lat przejął małą wioskę na obrzeżach Pulplandji. Dokładnie kontrolował życie każdego mieszkańca i uważnie przyglądał się rozwojowi miasteczka. Po dwóch latach został wygnany z wioski przez Inspektorat wodociągów. Po tych wydarzeniach wyjechał wraz z Maćkiem do stolicy Pulplandji gdzie zbudowali mały oddział żołnierzy i zaatakowali sejm. Po roku walki Lordowi udało się wygrać i został dyktatorem Pulplandji. Kraina bardzo szybko się rozwijała, a wszyscy mieszkańcy żyli w dobrobycie. Po trzech latach Lord poznał swoją przyszła dziewczyną – Wandę. Kilka tygodni po poznaniu się wybuchła pierwsza Pulplandzka wojna światowa. Po miesiącu ciężkiej walki z Umlautowcami Lord zaczął wygrywać. Niestety od północy nadciągnęły Glitche, które wykorzystały osłabienie sekty Umlauu oraz armii Pulplandzkiej i zaatakowały. Lord wykorzystał całą swoją moc aby zamknąć Glitche w innym wymiarze, po tym wydarzeniu był tak zmęczony, że uciekł nabrać sił do wioski, w której dawniej rządził. Po kilku tygodniach do osady przybywa Maciek, Jason i armia Pulplandzka, która chce aby Lord ponownie stanął na czele państwa.

trzymam kciuki za projekt, żeby nie zabrakło motywacji!

Dobra! Zaczęły się wakacje, teraz będę miał dużo więcej czasu na pracę nad moją Grą o Rycerzyku. Dodałem kilka prostych usprawnień gry np. Mamy w grze mapę terenu.

Ma ona jeden błąd, mianowicie napis "Teren Biss’a " Cały czas rozdwaja się lub wchodzi pod chmury. Oczywiście chmurki usuwamy z mapki odkrywając nowe lokacje. Przy okazji upiększyłem kilka miejsc z gry takich jak na przykład sterownia
Do gry zostało dodane dużo więcej easter eggów, nawiązań oraz zagadek logicznych. Nowo dodane zagadki w większości opierają się na elektryce.
W grze teraz dużo częściej spotykamy Istnego Umlauta, który próbuje nawiązać współprace z graczem w walce z Glitchami. Zmieniłem też kolejność wydarzeń, na początku gry w różnych misjach mamy do wyboru dwie opcje: Tą, którą proponuje Maciek lub tą proponowaną przez Wande (przywódczynie gwardii pulpletowskiej). Lorda Pulpeta Wielkiego poznajemy dużo później niż we wcześniejszej wersji gry. Spotykamy go dopiero kiedy włada on swoją wioską, a nie zaraz po przybyciu to Pulplandji.

Ostatnio niestety mało czasu było na tworzenie Gry o Rycerzyku, ale jednak coś zrobiłem. Dodałem do gry znajdźki w postaci listów. Oczywiście te listy są poukrywane po całej mapie, a jest ich dokładnie 25. Są to listy pisane przez Johna do swojej narzeczonej. Historia Johna jest dosyć tajemnicza albowiem pewnego dnia podjął decyzję od dołączeniu do Gwardii Pulpetowskiej i tego samego dnia (pięć godzin przed wyjazdem do głównej kwatery Gwardii) oświadczył się swojej dziewczynie Marlenie. Po wyjeździe słuch o nim zaginął i nikt nie mógł go odnaleźć. Jason Berger (główny bohater gry) na prośbę Marleny rozpoczny śledztwo (poza tokiem gry, nie jest to zadanie obowiązkowe) i dociera do mężczyzny, który z Johnem współpracował i twierdzi, że mężczyzna cały czas wysyłał jakieś listy. Po zaberaniu 10 listów do akcji zostaje zaangażowany Maciek, który na jeden dzień przebiera się za jednego z członków Gwardii Pulpetowskiej i próbuje dokładnie zbadać jak wygląda sytuacja wewnątrz armii. Po zebraniu 25 listów ukazuje się nam przerażająca prawda, na którą nikt z mieszkańców Pulplandji nie jest gotowy…

Skończyłem w końcu budować obóz koncentracyjny (wiem jak to brzmi), który jest elementem jednej misji. Było z tym dużo roboty bo misja polegała na odłączeniu zasilania od lamp i uwolnieniu wszystkich więźniów, a dodając do tego Umlautowców musiałem tak naprawdę przewidzieć dziesiątki scenariuszy zachowań gracza bo bardzo łatwo zepsuć w grze to miejsce.

PS: Nawet pisząc system operacyjny, oparty na cosmos, który jest moim projektem do szkoły nie zapomniałem o Grze o Rycerzyku i wiele zmiennych oraz klas się nazywa tak jak bohaterzy gry bądź po prostu “GraORycerzyku”.