Gra przegladarkowa - w zgadywanie liczby ;)

Napisałem sobie do portfolio grę przeglądarkową w zgadywanie liczby z zakresu od 1 do 2 000 000

https://jakatoliczba.pl

A po co rejestracja? Wynik na potrzeby pojedynczej rozgrywki pewnie zapisujesz w ciasteczku, więc nie rozumiem dlaczego bez zarejestrowania się nie można zagrać.
Trochę strzał w kolano według mnie.

Wyniki od razu są zapisywane w bazie, każde kliknięcie, każda liczba, scenariusz prowadzący do wygranej, aktualnie pisze zaawansowane statystyki do tego.

Statystyki są generowane online na podstawie danych zapisanych w bazie.

@jonasz787 Fakt, mogło by być bez rejestracji ale wtedy przydało by się zapisać wyniki jako anonim i ewentualnie po dokonaniu rejestracji przypisać je do Usera, czy o to Ci chodziło?

Po prostu uważam, że rejestracja do tak prostej gry jest zupełnie nikomu nie potrzebna. Fakt, jeżeli to projekt tylko do portfolio, to pokazujesz, że umiesz zrobić rejestrację, ale dla hipotetycznego gracza, założenie konta jest tylko przeszkodą, którą musi pokonać, żeby zagrać w Twoją grę. Większość ludzi zapewne na tym etapie zamknie kartę i zapomni o grze na zawsze :smiley:

Według mnie jeśli już chcesz robić scoreboard, to zrób to na zasadzie Pac-Mana. Czyli: wykręciłeś lepszy wynik niż ktoś z top10? - wpisz swój nick i już

Do zaawansowanych statystyk też nie jest potrzebna rejestracja.

Zrobiłem jeden poziom gry bez rejestracji.

Przetestowałem
W 8 próbach chyba nie da się przegrać z liczbą wyjściową 130 :smiley:

dla 130 powinno być 7 prób, walnąłem się :wink:

Ihmo - czy to jest gra logiczna czy hazardowa ?

Jak ktoś nie kuma jak należy szukać to zazwyczaj nie zauważy różnicy między 21 a 20 prób. Natomiast dla osoby, która zna algorytmy wyszukiwania rozgrywka w zasadzie sprowadza się do bezsensownego przeklikania 19 prób i ostatniej próby pół na pół. Jeżeli to ma być rozgrywka “zagadka” to kończenie rozgrywki poprzez wybór losowy jest Ihmo złe.

Jeżeli z kolei rozgrywka “hazardowa”, to brakuje w tym elementu ryzyka i nagrody. Np. w pierwszej rundzie gracz ma wystarczającą ilość prób np. 20 na 1000000, żeby ogarnąć o co chodzi. W następnej rundzie gracz może obstawić ileś punktów, jeżeli zgadnie w 19 próbach to nic nie stracił, jeżeli w 18 to podwaja wynik, 17x4 itd. Zabawa do wyczerpania puli lub zapisania wyniku do leaderboard.

@W_P Ta wersja z rozgrywką hazardową mi się podoba. Sugerujesz aby dawać graczowi zawsze wystarczającą ilość prób, jednak nagradzać za obstawienie mniejszej liczby kroków, czy tak?

Co sądzicie o czymś takim jak energia na ilość kroków do wykonania. Za dobrze obstawioną wygraną energia się dodaje w odpowiedniej proporcji?

Podczas wygranej losowe surowce na rozbudowę Fabryki Energii. 1 krok może kosztować X energii.

nie do końca.

przydałoby się coś, co kończy rozgrywkę. Jeżeli gracz ma “wystarczającą” ilość prób, to nigdy jej nie skończy bo nie przegra. Więc gracz może mieć tylko tyle prób aby zachować element losowy i możliwość porażki.

Pomysł z energią też przejdzie. Ogólnie jakikolwiek rozwinięcie mechaniki aby gra miała nieco więcej głębi

@W_P Rozumiem to tak, jeśli poziom ma 8 kroków to gracz deklaruje że postara się odgadnąć liczbę w 6 i zgarnąć extra 20% więcej energii jeśli odgadnie (2 kroki mu są odejmowane dla tej rozgrywki), czy tak?

PS. gra zawsze daje -1 krok, nigdy wystarczającą ilość.

tak. mniej więcej.

Problem jaki widzę z deklaracją ilości prób jest taki, że szansa maleje bardzo szybko. Deklarujesz np. 2 kroki mniej i szansa z 50% maleje do 12%. 3 kroki mniej 6%. W takim wypadku nagroda musi być odpowiednia większą żeby była atrakcyjna.

Proste myślenie hazardziszty - przy 50% procentowej szansie zgarniam pulę raz na dwie próby. Przy dziesięciu próbach zgarniam 5 pul. Z szansą około 12% zgarniam średnio 1-2 pule, co przekłada się na 1.2-2.4 przy 20% bonusie. Taki bonus Ihmo powinien być bliższy 200%.

@W_P To może tak, gra daje możliwość wykorzystania dodatkowej próby EXTRA, która nie jest liczona, jest anonimowa.

Takie dodatkowe próby EXTRA będą dawane np za odgadnięcie liczby za pierwszym razem, albo 50% szans na dostanie takiej Extra próby w przypadku odgadnięcia w 2 próbie i tak dalej…