Gra roku - szukamy chętnych

Witam!
W ostatnich miesiącach 2017 roku wraz z paroma osobami z tego forum zabraliśmy się za wspólny projekt. Celem było uzyskanie jak najprostszej gry, którą da się uruchomić i coś zrobić. Nikt z nas wcześniej nie robił podobnych rzeczy więc uczyliśmy, uczymy się wszystkiego od początku. Zdarzyło się na starcie porzucić rozpoczęty projekt ze względu na nowe osoby, które tylko przeszkadzały w sumie. Szybko jednak czas pokazał ile osób tylko chce pogadać, a ile cokolwiek robi i wnosi do naszej grupy. Postawiliśmy więc se jasny cel i realizowaliśmy go w miarę możliwości i czasu. Do teraz zostały 4 osoby włączając w to mnie, które chcą zrobić coś… miłego już dla oka.

To co zakończyliśmy wraz z rokiem 2017 można zobaczyć tu: https://mega.nz/#!0zhQzJjR!O5oJFygef-7lnMjwj9Vf-GH7_C-0K0FpQstleLuXU3Y

Jak wspominałem to miała być lekcja dla wszystkich a nie dzieło sztuki. Wszystko tu zrobiliśmy sami od podstaw i nauczyliśmy się sporo jeżeli chodzi o tworzenie własnego projektu. Nie o tym jednak ten post.

Nadszedł czas na zrobienie czegoś nieco bardziej ambitnego i porządnego. Opieraliśmy się na silniku Unity, tak też zostanie. na tą chwilę posiadamy główny pomysł na grę, który jest rozpisywany w postaci Game Design Document:

Jest to ciągle uaktualniane i rozpisywane w taki sposób aby w końcu zawrzeć wszystko czego nam potrzeba.
Potrzeba nam niestety nie tylko dopisania dokumentu ale też ludzi, którzy też chcieliby dołożyć cegiełkę do tego projektu. Piszę o tym teraz ponieważ wszystko powstaje hobbystycznie więc im wcześniej tym więcej od siebie można wnieść i mieć większy wpływ na ogólny wygląd samej gry.
Na chwilę obecną załoga liczy sobie dwóch programistów, jednego grafika 3d i jedną osobę od rysunku.
Chcielibyśmy wśród was odnaleźć jeszcze:

grafik 3d
animator 3d
koncept artysta
level designer

Jeżeli jesteś chętny, chętna do współpracy to zapraszamy.
Pamiętaj tylko kolego, koleżanko, żeby mieć szacunek do innych ludzi i ich czasu. Tego wymagamy.
Umiejętności nie muszą być wysokie, bo jeżeli ktoś chce to się nauczy czego trzeba.
Zapraszam raz jeszcze wszystkich chętnych do kontaktowania się poprzez wiadomość prywatną bądź wpis w temacie, a my się odezwiemy :slight_smile: )

Nowe pomysły rodzą się w naszych głowach z dnia na dzień, mniej więcej raz w tygodniu spotykamy się na chacie głosowym, żeby zrobić burzę mózgów i omówić co wymyśliliśmy, a na co dzień jesteśmy w kontakcie na discordzie :slight_smile:

Niedługo zapewne zaczniemy wcielać w życie pierwsze pomysły także zapraszamy do nas - jest miło i przyjemnie :smile:

Cześć!
Co prawda nie jestem ani animatorem, ani grafike, ani tym bardziej koncept artystą. Ale troszke bawiłem się level desingem na gamejamach. Bo głównie jestem programistą c# i pacuje od pół roku w zawodzie. Problem jest taki że programuje aplikacje VR, i juz troche mam dosc spędzania godzin z googlami na oczach. Chciał bym sobie w weekend wieczorkiem odpalić na 3-4 godzinki Unity i beztrosko coś porobić.

Stąd pytanie czy szukacie moze programisty i słabego level designera? Najlepiej się czuje w zajmowaniu się UI ale myślę że jakieś gameplayowe rzeczy tez jest w stanie pokodzić. Samego level designu tez się chętnie podejmę, ale nie oczekujcie fajerwerków.

Tutaj macie link do prototypu gry ktorą kiedyś robiłem ze znajomymi i właśnie budowałem poziom

A tu z koleji grafika ktorą robiłem w pracy, tam też musze robić jako taki level design.

Pozdrawiam
Jakub Kapuściński-Bernatek

Cześć.
Świetny pomysł przede wszystkim :smiley: Z chęcią dołączyłbym do was by nauczyć się czegoś, co w przyszłości może mi pomóc. Podsyłam link do portfolio. W razie czego prosiłbym o kontakt mailowy - tam częściej zaglądam.
Pozdrawiam Marcin.
https://www.behance.net/marcinmartba73
marcinmartynowski77@gmail.com

Cześć
Zgłasza się chętny samouk z grafiki 3D

Hej

Chętnie pomogę przy tworzeniu opowieści :slight_smile:

@Darek Dziękujemy, na chwilę obecną nie potrzebujemy nikogo kto pomógłby przy tworzeniu opowieści.
Dziękujemy również dla wszystkich osób zainteresowanych.
Nadal rozglądamy się za kimś kto chciałby zająć się rysowaniem konceptów i tworzeniem animacji :slight_smile:

@FUNKYszou Jak kiedyś będzie potrzebować, to dajcie znać.