Gra strategiczna, porady sugestie

Witam wszystkich, zamierzam napisać grę strategiczną podobną do europy universalis, z nowymi elementami których nie maja inne gry tego typu. O ile pomysł na gre mam i programować też potrafię o tyle nie wiem w jakiej technologii to wykonać, nie wiem też wielu rzeczy o których nie wiem odnoście tworzenia gier. Byłbym wdzięczny za wszystkie wskazówki i porady.

Jesli nie wiesz w jakiej technologii to wykonać, to raczej przeczy to słowom “potrafię programować”.
Albo jesteś tzw “klepaczem kodu” albo znasz tylko podstawy języka, a właśnie umiejętność porgramowania to jest to co pozwala swobodnie realizować projekty, których nie ralizowaliśmy, jest to ogólnopojęte obycie z językami programowania technologiami, systemami operacyjnymi w takim stopniu, żeby zmiana technologi nie była jakimś większym problemem.

W czym programujesz?

Ja programuje zawodowo 4 lata, po miedzy i wcześniej kolejne lata i godziny praktyk na własny rachunek, przerobiłem multum dokumentacji i książek, studia a i tak dobierał bym ostrożnie słowa mówiąc “umiem programować”.
Programowanie to nie zapamiętanie struktury języka i klepanie, ale wiedza, doświadczenie, umiejętność myślenia i wykorzystania wiedzy w praktyce.

Co do tematu jest chyba przypięty temat gdzieś tu gdzie znajdzie odpowiedz.

Moja rada najpierw przelej dokładnie swój pomysł na papier zrób dokumentacje gry.
Po drugie sam gry nie zrobisz przynajmniej nie takiej łał.
Poszukaj ludzi, ale musisz najpierw pokazać że dajesz coś od siebie, żeby chcieli dołączyć.

Nie chce mi się ponownie wszystkiego pisać, tu na forum pełno jest tego typu postów poczytaj.