Gra strategiczna

Witam

Dość stary projekt gry strategicznej, której nie ukończyłem ze względów na zbyt dużą ilość grafik, jakie musiałbym jeszcze do niej dorobić. Generalnie gra 2D napisana w C++ z wykorzystaniem biblioteki SFML.

Gra w układzie izometrycznym co sprawiło mi nieco problemów aby obsłużyć poprawnie jej wyświetlanie.

W grze znajdują się grafiki w 100% zrobione przeze mnie. Link do krótkiego filmu na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=FKAzKXYcqLs

Strona, gdzie opisuję nieco mój projekt: https://www.obliczeniowo.com.pl/469

Witam! Widok izometryczny jest świetny dla strategii turowych. Masz fajny pathfinding można wykorzystać go do poruszania po polach. Zobacz grę Pox Nora. Karcianka z figurkami w rzucie izometrycznym.

Tak, pathfinding jest zaimplementowany w grze do sterowania czołgiem. Dużą bolączką dla mnie jest mimo wszystko grafika. O ile same budynki nie sprawiły mi jakiegoś wielkiego problemu o tyle próba zrobienia sensownej grafiki związanej z ostrzałem, wybuchami itd. itp już nie za bardzo mi idzie. Do tego potrzebowałbym jeszcze narysować jakiś fajny helikopter do zrealizowania wymyślonego przeze mnie scenariusza. Niestety w grafikach tego typu rysowanie obiektów, które mogą się przemieszczać lub “obracać” jest dość kłopotliwe i wymaga narysowania aż ośmiu grafik. W przypadku czołgu to aż 16 grafik. 8 dla jego podstawy + 8 dla jego wieżyczki, która się obraca w sposób niezależny.

W grze wieżyczka czołgu obraca się podążając za kursorem. Wadą gry jest to, że jak każdy już teraz używam grafiki PNG a powinno się używać GIF ze względów optymalnościowych. Na moim starym kompie przy nagrywaniu filmiku nie udało mi się uzyskać zbyt dobrej jakości nagrania. Do tego grę nagrywałem na Linuksie więc Wine też spowalniało pracę gry. Generalnie gierka mimo wszystko działa płynnie na dość starym komputerze, który jakiś czas temu zmieniłem.

Do tego typu grafiki izometrycznej dobrze jest prerenderować jakieś 3d low poly, które można obrobić w edytorze, ale to też sporo zabawy. Może jakiś zdolny grafik tu na forum będzie dostępny i pomoże.
Warto pisać do ludzi ja w ten sposób znalazłem zdolnych artystów, którzy mi pomagają w projekcie.