Gra z własną konsolą


#1

Witam chciałbym zapytać czy jest opcja stworzenia własnej gry wraz z konsolą ( taką do grania jak ps4 albo xbox , nie aż taką dobrą rzecz jasna słabsza).
Ale czy taką da się zrobić :DD


#2

Wszystko (no, niemal) da się zrobić, kwestia czasu i innych nakładów. Możesz wykorzystać jako podstawę sprzętową np. Raspberry Pi i pisać na tę platformę proste gry.


#3

Witam, ciekawy pomysł. Jeżeli będziesz miał odpowiednie pieniądze, setki tysięcy zł lub ponad milion zł to podejrzewam, że w Chinach możesz wyprodukować konsolkę stacjonarną lub przenośną o możliwościach pegasusa czy tetrisa, wystarczy tam pojechać i rozejrzeć się w temacie, ostateczna cena będzie zależała od ilości egzemplarzy które zjadą z taśmy. Jest jeszcze taka opcja, możesz znaleźć elektronika informatyka który zapisze ci grę na starej konsoli. Albo trzecia opcja, zakup taniego pc, zrób obudowę która będzie przypominała konsolę, zrób grę nie wiem na jakim systemie, dos, linux, windows, jakiś autostart który po włączeniu będzie uruchamiał grę to chyba najtańsza opcja jednak musisz znać języki programownia. Konsole o większych możliwościach graficznych są dla Ciebie zupełnie nieosiągalne.