Grafik szuka programisty do projektu

Cześć
Jestem grafikiem, ogarniam większość z zakresu 2D ( ilustracje, concept arty, animowanie poklatkowe jak i kośćmi, projektowanie) jak i znam się trochę na 3D ( modelowanie, blender i zbrush).

Poszukuje programisty do projektu 2D ( choć pewne elementy mogą być 3D) z ręcznie rysowaną grafiką w stylu FTL: Faster Than Light. Ogólna mechanika ma być zainspirowana z FTL ale bardziej rozbudowana. Zarazem ma wiele czerpać z Heroes, Cywilizcji, Homeworld i gier 4X: Stelariss, Master of orion, oczywiście nie wszystko tylko poszczególne rzeczy, zdaje se sprawe nad wielkością gry ( pracuje nad conceptem i światem od miesięcy) i ma być to indyk jak FTL tylko bez pixelartu. Celem jest osiągnać to co zrobil Cuphead z grafika w stylu animacji z lat 30, tylko w klimatach prac sci fi i fantasy sc fi ze starych lat 60-80.

Najlepiej jak był to fan strategi, szukam kogoś kto by miał 2 spojrzenie na temat i się zaangażował i udzielał. Będzie miał takie samo prawo głosu co do każdego elementu gry jak ja.

Concepty i wstępne grafiki…

z powodu ze jestem nowym użytkownikiem portalu pojedynczo wrzucam obrazki

Duży projekt jak na 2 osoby. Musisz przemyśleć technologie, platformy na jakie ma być robiona.
Czy będzie multiplayer, jeśli to strategia to zapewne będzie.
To twój pierwszy projekt ?

Tak to mój pierwszy projekt, wiem ze brzmi ambitnie ale mam umiejętności jeśli o grafikę się na tym skupił i nie ma sensu bym się zajął programowaniem czy kolejnym klonem flappy birda.

Platformy PC ma największe grono odbiorców ( spory fan base FTL ale nie mam zamiaru robić tylko kolejnego klona), mobile ciężka sprawa ze względu ogarniecie sceny ( ui jak i samej akcji) na mniejszym ekranie i do tego palcami.
Jeśli chodzi o multi to jest to element który wiele by wniósł do gry i wręcz jest w tym olbrzymi potencjał ( jak w przypadku heroes3) ale gra jest projektowana jako singiel rogalik w stylu ftl i multi będzie rozpatrywane po tym jak się coś osiągnąć coś sensownego.

Dlatego skupił bym się tylko na działającym samym mechanizmie potyczek (walki), 2 okręty w tle to wizualizacja, prawdziwa gra to 2 mapy okrętów z postaciami ( ilość postaci ograniczona ) którym wydajemy proste rozkazy, każdy okręt ma 4 sloty na broń którymi możemy wycelować w poszczególne pomieszczenia na mapie. Kolejne elementy były by opracowywane po tym gdy by się osiągnięto satysfakcjonujący główny rdzeń gry (bitwy).

Pisałem o jednego programistę ale nie wykluczam większej ekipy, byle był to zgrany zespół i nie doszło do sytuacji często spotykanych ze ktoś odpada. Tak dobre dopracowane w detal grafiki wymagają sporo nakładu pracy, więc jeśli to ma powstać to jako poważny projekt.

Od siebie dodam, że bardzo dobrze podchodzisz do całości, ponieważ wizualizacja graficzna bardzo ułatwia potencjalnemu programiście pracę, gdyż tego typu materiały referencyjne mówią mu co, gdzie i jak ma być. Mniemam, że posiadasz także kompletny system obliczeń walki (sądząc po screenach) tak więc to dodatkowo ułatwi wykonanie.

Mało tego, wbrew pozorom nie porywasz się z motyką na słońce, jak co po niektórzy na tym forum. Świadczy o tym fakt, że mierzysz siły na zamiary, nie oczekując nie wiadomo czego, przynajmniej do pierwszej wersji gry.

Jeżeli będziesz potrzebował na jakimś etapie pisarza fabularnego/recenzenta do potencjalnych dialogów / opisów postaci lub broni etc, mogę to dla Ciebie zrobić pro-bono (za free), zwłaszcza, że mam troszkę czasu wolnego :wink:

Witam i dzięki, fabularnie to jest nieograniczone pole do popisu jeśli wszechświat jest nieskończony ( w zakresie materii i horyzontu) to znajdują się w nim wszystkie wydarzenia w obrębie nieskończonego czasu. Przynajmniej tak se tłumacze wszystko co wrzucę do gry.

Dodaje kolejne szczegóły…
Podwaliny mechaniki pochodzą od FTL – filmik o grze:

Ja nie tylko rozwinąłem ten pomysł ale i dodałem do tego kolejne mniejsze mechaniki.

Originale postacie jak w overwatch, lol ( fan serwis) z nawiązaniem do całej tematyki sci fi (na screenach są postacie inspirowane Kaczorem Howardem, Elen Ripley z obcego i Ro-man z „Robot Monster” z 1953 – potwory ze słabością do ludzkich kobiet) oczywiście na tyle by nie by nie zostać posadzonym o plagiat.

Każda postać była by wyjątkowa, miała atuty i wady ( healer, tank, sniper itp. klimaty moba np. roboty podatne na ataki emp ale nie potrzebują powietrza i tym podobne) dodatkowo były by potraktowane jak pokemony, pewne postacie trudno dostępne do zwerbowania do ekipy podczas rozgrywki.

System broni dla okrętów w stylu diablo: masa wariacji z bonusami do ataku na poszczególne typy postaci itp.

Mechanika zarządzania systemami okrętu o wiele bardziej rozbudowany i zainspirowany Odyseją kosmiczna 2001 ( największa zmiana która ma olbrzymi wpływ na cała rozgrywkę przynajmniej na papierze tak wygląda)

Klimat na mapie ma być bardziej podobny do Heroes 3-4 niż latanie po punktach. Tak by można było tworzyć proste scenariusze w stylu Odyseja kosmiczna, Zakazana planeta jak i rogalik losowe eventy spotykane na mapie.

Samo Lore inspirowane wszystkim jak dziełami Lema, Dicka, filmami nawet tymi najgorszymi Flash Gordon, podane w stylu Dark souls, Bloodborne – opisy przedmiotów i postaci. Chodzi by stworzyć bogaty system zawartości dla nerdów podany w prosty sposób ( sama gra ma być prosta ale z głębią tak by był syndrom kolejnej tury)

Wszelkie uwagi mile widziane

Powiem ci ciekawy projekt, jak szukasz programisty to ja się piszę na to, sam miałem coś w tym stylu robić.
Jest tylko ten problem, że taki projekt w 2 osoby jest to wykonalne, ale zajmie bardzo dużo czasu.
Zakładam, że masz już jakiś dokument w stylu GDD.
Jak jesteś zainteresowany współpracą to pisz mi na pw przez gamedev’a.

Witam! ciekawy projekt!
Robiłem kiedyś(wiele lat temu) klona final fantasy tactics i wydaje mi się że to jest podobne do tej gry, poza tym mam bardzo dobre PRZETESTOWANE rozwiązania techniczne do multiplayera w grach taktycznych i strategicznych.
Jednakże podjąłem postanowienie że nie będę realizował pomysłów innych ludzi, więc mogę was wspomóc jedynie radą i fragmentami softu - po prostu od siebie mogę dodać Know How, algorytmy, może jakieś fajne shadery(bo też robię 2d), serwery multiplayer, systemy obsługi użytkowników i gamifikacji(poziomy, skille, achievementy, waluta w grze itp.)

Recenzent na zamówienie sam reklamujący swoje usługi “obiektywnego recenzowania” .

I nawet się z tym nie kryjesz @Ezir. To się porobiło… Ja wiem że kiedyś też można było to spotkać ale, no kurde, skala procederu była dużo mniejsza :confused: .

Team Zero - Szukamy ludzi do ekipy!