Gry na jeden przycisk

Cześć wszystkim~ :grinning:

Chciałbym udostępnić wam zestaw gier, które zrobiłem w ramach pisania pracy magisterskiej.
Tematem projektu było “Gry dla osób niepełnosprawnych”, a w szczególności dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Jednym z celów mojej pracy było stworzenie paru przykładów właśnie takich gier. Każdą z nich steruje się jednym (dowolnym) przyciskiem (gdyż daje to możliwość kontroli osobie nawet z najcięższą niepełnosprawnością ruchową), a każda z nich jest reprezentantem jednego z najpopularniejszych (według statystyk, ale można się tu spierać :sweat_smile:) gatunków gier: FPS, wyścigówka 3D, platformówka 2D i RPG turowy.

Nie będę tu się zbytnio rozpisywał o każdej z nich (zrobiłem to na moim blogu: LINK :kissing_heart:).

Gry wyłącza się przyciskiem ESC (“Elements/Żywioły” wyłącza się F1, bo za dużo osób w trakcie testów wciskało przypadkiem ESC aby anulować wybraną opcję :sweat_smile: ).

Gra “Elements/Żywioły” posiada dwie wersje: na jeden przycisk, oraz na wiele przycisków. Polecam użycie wersji na wiele przycisków, jeżeli ktoś chce ją przejść.

LINK DO POBRANIA WSZYSTKICH GIER (96 MB)

Parę zrzutów:

Ninja najlepszy, czołg ma genialne sterowanie, racing jest irytujący, elements mnie nie wciągnął. Szkoda, że nie da się odpalać gier w okienkach, bo w robocie co ktoś włazi muszę wyłączać całą giere.

Dzięki za opinię :blush:
Niestety nie starczyło mi czasu na dodawanie jakichkolwiek opcji (odpalanie w okienkach, zmiana rozdzielczości, opcje dźwięków, częstotliwość zmiany opcji, itp.). W planach miałem nawet stworzenie jeszcze z 3 gierek (bijatyczka, strategia i muzyczna). Jak widać nie wyszło :sweat_smile: