Hexan GO - turowa gra strategiczna


#1

Cześć wszystkim!
Chciałbym zaprezentować wam moją grę na androida, która wkrótce trafi do Google Play.

Walcz przeciw wrogim siłom nieprzyjaciela. Wciel się w Hexan’a, potężnego dowódcę sprawującego piecze nad losem bitwy. Stocz pojedynki przeciw innym graczom lub walcz przeciw Hegan’owi w kampanii! Użyj swoich wyjątkowych i potężnych kart, by odnieść zwycięstwo. HexanGO to gra typu TBS (turowa strategia). Twoim celem jest zniszczyć wrogą bazę dowodzenia, do której najpierw musisz się przedostać swoimi jednostkami.

Karty są ważną cześcią HexanGO. Zdobywasz je w kampanii oraz przez wykonywanie wyzwań w trybie PvP.

Każda karta jest wyjątkowa, lecz tylko dane ich kombinacje dadzą ci przewagę. Do dyspozycji masz 18 poziomów (+samouczek), które dadzą ci wiele zabawy i strategicznych potyczek.
Jakby to nadal było dla ciebie mało nie przejmuj się. Cały czas masz do dyspozycji Tryb PvP. Walcz z innymi graczami, i pokaż im, że to ty tutaj rządzisz.

HexanGO nie jest grą idealną! Gra jest tworzona tylko przez JEDNĄ osobę!

PROSTA A ZARAZEM ZŁOŻONA GRA STRATEGICZNA TBS

 • turowa gra strategiczna z prostymi i przejrzystymi zasadami,
 • ukończ kampanie, która jest wzbogacana o nową zawartość,
 • taktyczna, nie zawsze osiągniesz zwycięstwo starymi metodami,
 • wciągająca! Lubisz strategie? W HexanGO zostaniesz na dłużej. To jest pewne!
 • PvP! Zmierz się z innymi graczami. Pokaż im kto jest Zwycięzcą,
 • 18 różnorodnych poziomów dzięki którym, odblokujesz większość kart,
 • 23 unikalnych i potężnych kart,
 • rozbudowany tryb kreatywny, w którym możesz zaprojektować swój własny poziom,
 • wykorzystuj umiejętności specjalne swoich jednostek, by zyskać przewagę na polu bitwy,
 • zapisywanie postępów w chmurze (nie wymaga tworzenia żadnego konta!)
 • brak mikropłatności !

Istotną rolę w uzyskaniu taktycznej przewagi odgrywa przedwczesne planowanie taktyki. Uważaj na karty, które w mgnieniu oka mogą zmienić przebieg bitwy.
Sprowadzaj na przeciwnika deszcz meteorów, toksyczną chmurę lub mróz
W kampani masz do swojej dyspozycji fortece która dodatkowo chroni twoją bazę. Występują rownież portale, które przenoszą jednostkę w inne miejsce na mapie. Obok trybu single player doskonałym testem twoich umiejętności okaże się wymagający multiplayer.

Gameplay:

Link do gry:


#2

Rozumiem, że masz placeholdery, to unikaj podpisów “grafika promocyjna”, bo ktoś uzna, że tak ma być.

W każdym razie musisz moim zdaniem mocno popracować nad spójnością gry jako całości. Jaką fantazje chcesz sprzedać graczowi? Cukierkowe menu, płot, łąka, dziwna mapa (z niczym mi się nie kojarzy) czyli coś w stylu: “plastikowe żołnierze zabawki walczą między sobą w zagrodzie dla zwierząt”.


#3

No wiem trzeba popracować nad spójnością gry. Dlatego szukam jakiejś osoby która mogłaby mi pomóc z UI i ogólnie grafikami. To co widać na filmie to wszystko sam stworzyłem. Jestem programistą a nie grafikiem. Ale uważam że to co udało mi się stworzyć to i tak jest coś. Starałem się utrzymywać wszystko w stylu Low Poly. Dzięki Tanku za komentarz :smiley:


#4

Witam Mógłbym Ci Pomóc!
Odezwij Się!

Dziękuje!


#5

Pobrałem, zagrałem, i mogę powiedzieć że całkiem przyjemnie się gra, ale gierka wymaga jeszcze poprawek nad wyglądem, jak dla mnie za dużo pomarańczu !!!
PS. Fajnie że jest zapis w chmurze bez podawania żadnych danych typu email moge grac dzieki temu na telefonie i na tablecie z tym samym postępem :star_struck:
Pozdrawiam


#6

Hexan GO jest teraz dostępny w Sklepie Play!


#7

Nowa aktualizacja naprawiająca problemy z logowaniem właśnie weszła w życie. Zawiera wiele nowych elementów, których nie byłem w stanie dokończyć ze względu na priorytet naprawy błędów z logowaniem. Jeśli po aktualizacji twoje konto zniknęło, skontaktuj się ze mną przez email podany w sklepie play.


#8

Zgadzam się z przedmówcami co do stylu konieczności poprawienia/uspójnienia stylu graficznego i dorzucił bym to tego, że trzeba by też odpowiednio dopasować tło muzyczne tzn:

To obecne “tym tym tym tym” które jest w menu i podczas gry jest trochę zbyt … nijakie?

Warto by też pewnie dopracować (nie wiem jak się to nazywa profesjonalnie) ten taki UX dźwiękowy czyli: jedna muzyczka w menu + inna (podobna ale bardziej bojowa) podczas rozgrywki + np jakaś ciut bardziej “dramatyczna” gdy się zaczyna wygrywać lub przegrywać + może dodać jakiś delikatny screen-shake jak się otrzymuje obrażenia?

Wybrałeś ten casualowy styl graficzny intencjonalnie czy to po prostu tak wyszło?

Dodatkowo: ja miałem trochę problemów z przeciąganiem kart na planszę: wydaje mi się, że wygodniej było by tak: 1) tap na kartę lekko ją wysuwa 2) tap na planszy umieszcza ją na danym polu.

Myślałem też o takim myku marketingowym: Często jak, jeżdżę zbiorkomem to widzę “zza ramienia” jak ludzie grają w jakieś gry - niektóre wyglądają tak fajnie, że może bym i sam spróbował ale nie znam nazwy i nie mam ochoty ich pytać: Można by na przykład, gdy user klika “end turn” na sekundkę wjechać na ekran z takim dużym komunikatem “HEXANGO \n End Of Turn”. Dało by to okazję takim “podglądaczom” jak ja podejrzeć jak się nazywa gra. … To taki pomysł co mi ostatnio wpadł do głowy :slight_smile:

Ogólnie spoko i na tyle na ile grałem (~kilka minut) wygląda na fajną (choć nie moje klimaty).

Dopracuj i leć podbijać rynek :wink: Powodzenia!


#9

A i no co do spójności graficzo-dzwiękowej no to jeszcze jest coś nie tak z tym: niby jest zielona wiosenna trawka a tu pada śnieg i słuchać takie typowo “zimowe” hulanie wiatru :slight_smile: IMO Pójdź albo w styl “wiosenny” albo “zimowy” ale nie mix wiosenno-zimowy :slight_smile:


#10

Trochę się poprzyczepiałem ale interpretuj to tak: wszystko do czego się nie przyczepiłem jest git


#11

Dzięki za zainteresowanie się grą. Styl graficzny napewno ulegnie zmianom zanim gra opuści betę, więc tym nie należy się przejmować. Muzyka jaka jest taka jest i narazie lepszej nie znalazlem (legalnej).
Styl gry z kolorami pomaranczu po prostu tak jakoś mi wyszedl i się spodobał.
Kliknięcie na kartę i potem na plansze - tak to działało kiedys ale się nie sprawdziło, gdyż ludzie z przyzwyczajenia zaczęli przeciagac karty, a tu nie działa. No to pomyśleli sobie że popsuta i unistall. Co do tego napisu co turę hexan go przelatujacego co ture to by było zbyt denerwujące. Wystarczy jak jest w głównym menu i ekranie ładowania.
Te białe cząsteczki to nie śnieg. Ma to na celu pokazania ze jest wiatr i dlatego np. drzewa się poruszają.
Ale ogólnie widzę że gierka się podoba, czyli jest dobrze. Obecną wersję jaką posiadam dla testów jest bardziej trudniejsza jeśli chodzi o kampanię, i trochę ładniejsza. Ale przede wszystkim bardziej zoptymalizowana.
Np. Główne menu chodzi o niebo lepiej w porównaniu do wersji w sklepie 0.19.25.