[HTML5, CreateJS] Krecio Miecio

Kilka lat temu “popełniłem” taką grę “webową” dla dzieci (7-11 lat) pod wdzięcznym tytułem Krecio Miecio. Prosta gra w której trzeba pomóc tytułowemu krecikowi w odnalezieniu zaginionych ubranek zimowych. Wszystko rozgrywa się w podziemnych tunelach z różnymi zagadkami, przeszkodami, wrogami etc. Można grać w dwóch trybach rozgrywki - łatwym (zdecydowanie dla młodszych) i normalnym.
Minęło kilka lat i dalej gdzieś za mną chodziło, że kilka rzeczy wtedy nie zaimplementowałem. Dlatego ostatnio siadałem i zaprogramowałem kilka brakujących spraw. Najważniejsze to możliwość kontynuowania rozgrywki, bo wszystkich poziomów jest 45 i tak za jednym razem może być problem z przejściem, teraz stan gry zapisywany jest w sesji i po ponownym załadowaniu gry można ją kontynuować. Druga sprawa dorobiłem tłumaczenie angielskie i gra nie jest już tylko “po polsku” ale ma możliwość przełączenia na język Angielski.
Grę również udostępniłem nieco większej “publiczności” i jest dostępna w serwisie itch.io --> tdolphin.itch.io/kreciomiecio
Krótki filmik z rozgrywki:
https://www.youtube.com/watch?v=RtivBFGqWsQ
:slight_smile:
Zrzut ekranu z gry (etap 22):