Jak rozliczać podatki ze Steam

Hej,
Jak rozliczacie się z zarobionych pieniędzy na Steam?
Nie mam jeszcze raportu sprzedaży za grudzień, a do 20 stycznia muszę wykazać co zarobiłem za ostatni kwartał.
Steam udostępnia te dane dopiero pod koniec miesiąca. Mogę liczyć jedynie na uproszczony raport .csv
Tam jednak są pełne kwoty ze sprzedaży i ich podatek.
Zgaduję zatem, że muszę sam to policzyć, pytanie tylko czy mam najpierw odjąć 30% prowizji Steam od ceny, a potem VAT który sobie policzyli czy odwrotnie, najpierw podatek potem prowizja?

No i przede wszystkim pytanie czy też to tak łopatologicznie robicie, bo ja na początku myślałem, że wykazać to ja muszę dopiero ich prowizje (która przyjdzie dopiero w lutym, bo dopiero teraz przekroczyłem limit wypłaty) i to prowizja jest moim przychodem w momencie kiedy do mnie przyjdzie.
Księgowa jest innego zdania.

Pozdrawiam

Tu masz podobny temat: Jak rozliczyć przychody ze steam jako płatnik VAT

Teraz tak. Kiedy przychodzi płatność na twoje konto, to WTEDY wsyatwiasz fakturę na tą kwote. Fakture wystawiasz w USD, przeliczasz po kursie z tego dnia z narodowego banku polskiego i taką kwote wpisujesz na fakturze w złotówkach. Jeśli kwota która dostałeś w złotówkach od banku jest inna (a tak będzie zawsze) to różnice księgujesz jako koszt wewnętrzny.
Żadnymi raportami na steamie się nie przejmujesz. Dopiero jak kasa wpływa na konto wtedy księgujesz.

Czytałem ten temat co linkujesz, tylko uznałem, że mnie to nie dotyczy, bo nie jestem płatnikiem VAT.
Czy to nie ma w tym wypadku znaczenia i powinienem działać tak jak napisałeś?

Zgaduję, że sprzedajesz na Steam. Jeśli tak, to możesz mi podpowiedzieć jakie PKWiU można podciągnąć pod taką sprzedaż gry? Bo interpretacji z GUSu się chyba nie doczekam, a nie wiem czy zmieniać formę opodatkowania na ryczałt czy lepiej zostać na skali.

Z góry dzięki za odpowiedź :wink:

Nie powiem ci bo nie wiem. Polska to taki kraj że nie wiadomo. Ja tak płace podatki za gry od kilku lat, ale jeśli ci księgowa inaczej mówi… (najlepiej zawsze z doradcą podatkowym bo księgowa może nie wiedzieć wszystkiego)
Ja prowadzę działalność związaną z programowaniem, a do tego zarabiam małe pieniądze na grach. Na fakturze nie trzeba wpisywać PKWiU więc nie wpisuje. Bardzo prawdopodobne ze to będzie 58.21.Z