Jak rozliczyć przychody ze steam jako płatnik VAT

Cześć,

czy ktoś z Was się orientuje jak rozliczać przychody ze steam, gdy prowadzi się działalność gospodarczą i jest się płatnikiem VAT ?
Zastanawiam się jak rozliczyć VAT, dochodowy (co jest podstawą opodatkowania) i, czy jest potrzebna procedura MOSS.
Nie piszcie, że powinienem spytać się księgowej, bo moja księgowa już od tygodnia siedzi nad tym problemem, czyta i jeszcze do niczego nie doszła :expressionless: Mamy naprawdę pokręcone prawo.

Ktoś z Was ugryzł już ten temat, wie jak to rozliczyć ?

Nie rozliczam się ze steamem, więc nie mogę więcej powiedzieć (ja mam firmy polskie, sklepy sprzedawców między narodowe, ale nie steam). Ja bym spróbował wystawić fakturę lub zapytać steama czy możesz im wystawić na to fakturę - oni i tak płacą z opóźnieniem, a ty możesz wystawiać fakturę teraz za okres poprzedniego miesiąca tak jak steam płaci.

Natomiast jeżeli oni wiedzą o vacie i go wliczają - czyli płacą to może powiedzą ci jak go możesz rozliczyć. Widzę na ich stronie, że są jakieś informacje podatkowe - może wysłać im maila?
https://partner.steamgames.com/doc/finance/taxfaq?l=polish

#Edit1
Według tego co tam piszą rozliczasz to bez vat tylko jako tantiemy, a vat oni płacą tak samo mam z Unity. Chyba nawet oni płacą dochodowy od tego.

#Edit2

P: Jakie są moje zobowiązania podatkowe w kwestii VAT, podatku obrotowego i podobnych podatków?

O: Możemy jedynie udzielić informacji dotyczących naszych rozliczeń podatku VAT i podatku obrotowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swoich zobowiązaniach podatkowych, skontaktuj się z doradcą podatkowym. W dolnej części miesięcznego raportu ze sprzedaży na Steam, który znaleźć można na bezpiecznej stronie partnerskiej (https://partner.steampowered.com/) w zakładce raportów, znajduje się link do zestawienia sprzedaży według danego kraju. Zawarte tam informacje pomogą ci określić, jakie są twoje zobowiązania podatkowe, jeśli jakieś istnieją.

Czyli chyba to jest odpowiedź na twoje pytanie. Jeżeli istnieje twoje zobowiązanie podatkowe to jest w raportach. Jeżeli nie ma to oni zapłacili podatki z tego wynika, ale wysłał bym maila dla pewności.

Powiem jak to wyglądało u mnie.

Dostajesz do valva kasę.
Kasę dostajesz w dolarach.

Wystawiasz fakturę ze stawką vat: n.p. czyli nie podlega bo mamy z Ameryką umowy (Polska z USA).

Wchodzisz na stronę NBP i sprawdzasz jaki był kurs dolara na stronie NBP tego dnia którego dostałeś kasę. Mnożysz kurs z NBP przez to ile dolarów dostałeś i taką kwotę wpisujesz na fakturze. W uwagach do faktury zapisujesz z której tablicy w NBP pobrałeś stawki USD.
Tu przykładowa tablica kursów: http://rss.nbp.pl/kursy/TabRss.aspx?n=2018/a/18a247

Fakturę wystawiasz ale nigdzie nie wysyłasz bo valve tego nie potrzebuje do niczego. Tylko ty potrzebujesz taką fakturę dla Polskiego Urzędu Skarbowego. Więc trzymasz ją w swoich dokumentach i tyle.

Oczywiście mogłem się pomylić więc skonsultuj się z lekarzem bądź farmaceutą czy doradcą podatkowym, swoim urzędem podatkowym, mamą, tatą siostrą i wujkiem bo żadnej odpowiedzialności nie biorę na siebie :slight_smile:

Jak nie jesteś aktywnym płatnikiem VAT ( pewnie nie musisz być, więc jak nie musisz to nie bądź), to całą kwotę prowizji (na którą musisz mieć fakturę ) zliczasz jako koszt i płacisz jedynie podatek dochodowy. O ile masz dochód i przekroczyłeś kworę wolną od podatku. Najlepiej będzie jak odwiedzisz biuro rachunkowe, Nawet jednorazowo. Pogmatwać coś w podatkach jest łatwo - wybrnąć już gorzej.

Wydanie gry na steam. Podatki itd