Jak wydać grę ?

Witam to jest mój pierwszy wpis na tym forum. W ostatnim czasie pracowałem nad taką moją grą (jest to taka klasyczna platformówka dungeonowa) i można powiedzieć, że już ją skończyłem i jest gotowa do wydania, tylko niewiem co i jak. Mianowicie chciałbym tę grę wydać tak aby mogła zarobić jak najwięcej chociaż żadnych kokosów nie oczekuję. No i oczywiscie jak to jest z opodatkowaniem tego wszystkiego
Jeżeli ktoś już wie jak to wygląda to bylbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Zasadniczo masz dwie opcje:

1. Wydajesz grę samodzielnie.

Wybierasz wtedy platformę dystrybucji. Jeżeli chcesz zapłacić za umieszczenie swojej gry np. na Steam, to wybierasz Steam. Jak nie chcesz płacić to są takie miejsca jak Itch.io. Potem żebrzesz o atencję gdziekolwiek Ci przyjdzie do głowy, aby ktoś raczył tą grę kupić. I to bardzo, bardzo dużo jeżeli chcesz zarobić cokolwiek.

Jeżeli chodzi o podatki, to różnie. Zazwyczaj sklep rozlicza się z vatu, ale bywają wyjątki.

1. Szukasz wydawcy.

Wysyłasz komu się da swoją grę i może się z tobą skontaktuje. I tu jest tak, że albo grę od ciebie kupi, albo obieca procent od sprzedaży. Nawet jeżeli nie kupi, to i tak w większości przypadków wydawca ma większy zasięg i większe szansę na sprzedanie cokolwiek. Grę wtedy sprzedaje wydawca, więc z podatków rozliczasz się z tego co do od niego dostaniesz.

Jeżeli chodzi o rozliczenie podatku to poza ewentualnym vatem rozliczasz podatek dochodowy. Tutaj sytuacja jest zależna od wysokości dochodu. Jeżeli masz przychód miesięcznie mniejszy niż połowa minimalnego to rozliczasz to jako działalności nierejestrowaną i podatek rozliczasz w ramach pit-36 albo 37 przy stawce bodajże 17 procent jako dochód z innych źródeł czy jakoś tak. Jak przekroczysz te 50% to musisz zarejestrować działalność lub spółkę i jeżeli taka ewentualność jest realna to radzę podszkolić się w tej kwestii z materiałów dostępnych w necie.

Cześć, czy mogę zobaczyć próbkę twojej gry?