Jak wygląda grafika unity

Zasadniczo jednym z moich głównych problemów w takich silnikach jest to że nawet w blenderze zrobię sobie ładny model, oteksturuję i wychodzi kupa. Zacząłem nawet używać substance paintera, ale wrzucam do unity i też cały model albo ma niewczytane tekstury, ale wygląda jak świeżo wybite szambo.

Czy są lub czy macie jakieś patenty na grę wyglądającą lepiej niż pół dupy zza krzaka? Nie potrafię tego ogarnąć.

:l moje problemy z unity/grafika polegają głównie na aktualizacji wersji (unity strasznie nie lubi aktualizacji wersji projektu zwłaszcza do bety ), oraz na fakcie że często grzebie w ustawieniach na pałę :smiley:

ogólnie jest tak, modele hdr ze wszystkimi mapami teksturami wyglądają kosmicznie jak w grze AAA (w HDRP podobnie, trochę gorzej jest na urp, z tym tutaj trzeba się pobawić bo jak przenosiłem projekt z hdrp na urp (może z 10 modeli ) to wszystkie modele “wyblakły” wszystko było jaśniejsze a same tekstury mniej nasycone

może gdybyś coś pokazał, napisał to można by było coś ci pomóc przynajmniej wersje unity i z jakiego renderu korzystasz (choć z tym tutaj trochę trudno, a czasami to nawet devovie z unity forum nie znają niektórych blędów)

wszystko wczytujesz z fbx ? czy masz to osobno ? rozwiń tego fbx i sprawdź co tam masz powsadzane

Szczerze powiedziawszy jestem w tym świeży. Jak robiłem swoją pierwszą grę dawno temu, to nie miałem takich cyrków :confused: .

Wczytałem to też do unreala i skóra lepiej się wczytuje, ale na ubraniach raczej nie widać normal mapek :confused: .

Tu są screeny, zazwyczaj robię na standardowych tekstur, a na pytanie “z jakiego renderu korzystasz” przelatują mi przed oczami wszystkie rendery i odpowiadam że raczej żadnego =).

Nie wiem czy nie mam ręki do gier czy co… Tracę cierpliwość przez takie problemy. Nie wiem też jak w unrealu z portowaniem na inne urządzenia bo w unity jest to zrobione dużo prościej :confused: .

Mózg mi paruje od całego dnia skrolowania tutków, niby każdy coś mówi ale nic z tego nie wynika =<.

jedyna różnica rażąca w oczy to to że model kobiety ma coś zrypane z siatką mesh :confused:

Unity nie odczytuje two faced mesha, a ja w Character Creatorze 3 nie robiłem ubrań z podwójną siatką, tylko pojedynczą. W unrealu tego nie widać, ale unreal nie widzi też wgnieceń na koszuli i jakichkolwiek cieni :confused: .

O zobacz, tutaj twarz wygląda jaśniej.

Pomijam też że w cc3 dodawałem tekstury garnituru w kolorze szarym. A wyszedł czarny. Coś mam nie tak z kolorami :confused: .

W unrealu za to coś z rigiem jest nie tak bo od przedramion model źle się układa :confused: .

Edit1: Co do naprawy rigu w ue - udało się. Ale nie napiszę po prostu że "już sobie poradziłem’. tylko
wklejam poradnik, który mi pomógł.

:confused: to która “strona” mesh ma być renderowana można ustawić np w urp/lit (nie chce mi sie sprawdzać jak jest dla innych shaderow) , głębie/wpływ normal mapy na render też można tam dostosować, poprawa ostrości kolorów w post, albo pobawić się np. z dodaniem emisji światła z obiektu (kolor emisji czarny),

fajno że pokazałeś model ale to dalej nic nie daje. unity aby renderować obiekt wymaga 1. shadera > materiału > tekstur/siatki mesh