Jak zarobić na muzyce [FL Studio]

Witajcie, pisałem już trochę o tym w innym wątku, ale postanowiłem stworzyć nowy. Chciałbym w jakiś sposób pomóc ludziom i rozpocząłem działalność na youtubie i twitchu. Mi osobiście udało się doprowadzic do sytuacji w której zarabiam pieniądze na muzyce, nie są to ogromne kwoty, ale jest to stała pensja co miesiac a ja tak naprawde mógłbym nic nie robić i ją otrzymywać, co oczywiście nie wchodzi w grę, bo ja nie umiem nic nie robić. Jeśli chodzi o szczegóły to jest to póki co kwota w przedziale 2-3 tys zł miesięcznie, ale zwiększa się z miesiąca na miesiąc (nie liczę słabszych okresów).

Nagrałem szczegółowy filmik na youtubie w jaki sposób osiągnąć ten cel także jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam. Jeśli będzie zapotrzebowanie to dogram więcej materiałów, bo jednak temat jest bardziej rozległy. Można też pogadać ze mną na twitchu, jeśli ktoś będzie czuł taką potrzebę, według mnie zawsze lepiej zapytać się o coś na żywo.

Tutaj zostawiam link do filmu na youtubie:

Jeśli chcecie pogadać na żywo to polecam Twitcha, ale najpierw musicie mieć informację kiedy tam jestem, bo nie siedzę tam cały czas, dlatego podaję link do mojego facebooka, tam przed live’m podaję zawsze info, że za chwilę będę online, także zapraszam na fanpage’a:

https://www.facebook.com/streameffects/

No i link do Twitcha:

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do dyskusji. Marcin

Cześć. Mi się podoba. Chętnie bym spróbował swoich sił w tym. Nowa umiejętność, a może coś z tego będzie. :slight_smile:
Chętnie będę czekał na kolejne filmiki.

Cześć, ciekawa opcja - szczególnie dla kogoś kto ma już jakiś dorobek twórczy a nie korzysta z tego typu rozwiązań. Pytanie tylko jak rozliczać się z takich dochodów, czy dostaje się jakieś dokumenty potwierdzające wpłatę z takiego marketu, czy w Polsce wymagana jest działalność artystyczna/firma czy wystarczy rozliczać taki dochód w PIT jako dochód z praw autorskich i potem zapłacić z tego należny podatek raz w roku tak jak ma to miejsce w przypadku tantiem z ZAiKS itp. To są istotne kwestie, nie wiadomo jak to ma się w rzeczywistości i dobrze dowiedzieć się od kogoś kto jest w temacie.

Pozdrawiam

To fajnie, że się podoba, z pewnoscią nagram dodatkowe materiały, aby jeszcze bardziej rozjaśnić całą sytuację. Co do podatku/rozliczania to odsyłam do dwóch linków z envato w których jest to szczegołowo opisane, i wcale nie jest takie skomplikowane, myślę, że envato ostatnio stara się sporo ułatwiać artystom życie.

Ja akurat pytałem o rozliczanie się z takiego dochodu w Polsce - jak to wygląda formalnie, zresztą dotyczy to też podobnie zysków ze sprzedaży np. własnej gry niezależnej przez jakiś zagraniczny sklep typu Desura, GOG itp. Czy wystarczy taki dochód wykazać w PIT jako dochód z tytułu praw autorskich i pokrewnych ( nie trzeba mieć firmy ) tak jak to ma miejsce z przypadku dochodów z tantiem - dostaje się np. z ZAiKS raz w roku PIT i to co tam jest dopisuję do swojego rozliczenia. Czy jednak trzeba rejestrować firmę i rozliczać się na innych zasadach? Może jest tu więcej osób które to praktykują i mogą odpowiedzieć?

Ja praktykuję rozliczanie się za granicą naszego kraju więc nie za bardzo moge pomóc w tej kwestii, ale na pewno jest gdzieś taki temat, znam wielu Polaków, którzy mają swoje konta na tym markecie.

Idac za ciosem, tworzę poradnik od zera, także zapraszam do oglądania, będę dogrywał kolejne odcinki na bieżąco. Piszcie komentarze, to mi pomaga w motywacji i również zawęzi wasze potrzeby, bo nie chcę nagrywać wszystkiego o tym programie, tylko najistotniejsze rzeczy. Pozdrawiam, Marcin

Według mnie udowodniłeś, że można coś fajnego stworzyć z podstawowych sampli.
Czekam na kolejne.
Moja propozycja poruszanych tematów:

1. Podstawy jak coś stworzyć ( skupiając się na podstawowych dostępnych funkcjonalnościach) , najważniejsze funkcje itp.
  2. Jak ulepszyć, jakieś metody, triki, sposoby.
  3. Można krótko dodatkowo o płatnych wtyczkach, co polecasz, może dodatkowe przydatne źródła. (Nie znam jeszcze FL Studio gdyby coś co pisze było dziwne)
  4. Może na koniec upublicznienie na tej stronie chyba “tuts”. Jak to wygląda itp.

Część już powiedziałeś w sumie.
Według mnie dobra robota.

Jeśli chodzi o rozliczenia, to ja z doświadczenia stosuję taką zasadę.

1. Naucz się czegoś
  2. Zrób coś
  3. Upublicznij
  4. Zarób chociaż “1zł”
  5. Dopiero zastanawiaj się jak się rozliczyć, albo idź do urzedu.

Inaczej nigdy nie zaczniesz bo ciągle będziesz się zastanawiał jak się rozliczyć .

Niektórzy mogą mieć już długą drogę w tworzeniu i spory dorobek ale jeszcze nie korzystali z tego typu możliwości sprzedaży. Ja stosuję zasadę, że wolę wiedzieć co i jak wygląda zanim w coś się zaangażuję. A jeśli w grę w wchodzą sprawy podatkowe to tym bardziej. Udało mi się znaleźć podobną interpretację podatkową o czym napisałem w osobnym wątku.

Marcin, fajne poradniki, przydałby się też taki który pokazuje proces rejestracji i wyboru opcji na Envato, z uwzględnieniem niezbędnych rzeczy by móc sprzedawać swoje dzieła dla twórców spoza USA ( jakie konto wybrać, jak wypełnić tax information, czy trzeba podawać NIP itp. ).

Po prostu wow! Kiedyś sam starałem się zrozumieć FL Studio i zacząłem tworzyć jakieś własne remixy. Niestety czasochłonność tego mnie po prostu zniechęciła. Być może w zbyt małym stopniu opanowałem obsługę programu. Może jednak dam temu drugą szansę :smiley: Praca biuro rachunkowe

Jakby co to nagrałem kolejny odcinek. Następne w drodze, zapraszam do oglądania.

Dobry odcinek. Tutoriale są fajnie robione.
Czekam na kolejny i idę dalej bawić się programem.