Jaki program typu "przeciągnij i upuść" do tworzenia gier?

Witam
W związku z tym że zaczęły się wakacje to szukam sobie kolejnego zajęcia na komputerze. Wpadłem na stworzenie gierki. Szukam programu własnie takiego typu ponieważ nie mam ochoty uczyć się 2 języków na raz(obecnie programuje na androida). Zastanawiałem się nad rpg makerem, ale jedyna wersja z obsługą androida kosztuje 25 euro obecnie na steam w przecenie. Nie chcę jakiś darmowych wersji próbnych które są okrojone albo piratek. Ma to być prosta gra 2D

Więc zamiast się uczyć drugiego języka programowania, który na pewno ci się w przyszłości przyda to chcesz się uczyć jakiegoś kiepskiego programu? A co takiego strasznego jest w uczeniu się kilku języków?

Dobra, tu już się pogubiłem. Programujesz ‘na androida’ i szukasz ‘programu przeciągnij i upuść’ na androida? Ktoś mi wyjaśni? Bo ja chyba jakiś nieogarnięty jestem…

W sumie jak rozumiem programujesz w javie, więc są też silniki, które z niej korzystają.
Możesz też spróbować Unreal Engine i blueprintow.
A jeśli chodzi o jakiegoś makera to jest np Clicktema Fusion, do którego czasem można bardzo tanio kupić cd-key.

zle napisalem
chodzi mi o to że można w tej wersji tworzyc pod andka
masz rację, ale obecnie jave znam tak średnio jak nie slabo i cieżko mi bedzie z 2 jezykiem

zastanawiam się nad libGDX bo jest na jave własnie

Construct 2 lub 3 wydaje się być optymalnym rozwiązaniem.

Szczerze? Ogarnij Unity i tyle. Jak programujesz w Javie, to przesiadka na C# nie powinna być wielkim problemem. Ew. programuj w JavaScriptcie XD

A co ma Java do JavaScript? Bo nie rozumiem…

Rozważ

Ze swojej strony proponuje Corone. Polecam :slight_smile:

wysiwygi raczej omijać, to w żaden sposób nie rozwija

Język skryptowy oparty na Javie…

Rozwiń proszę, bo zaczyna być zabawnie :wink: