Jakie proste środowisko do projektowania gier 2D dla początkującego


#1

Poszukuję prostego darmowego silnika 2D na Linux do stworzenia takiej gry jak Dizzy. Próbowałem tego Godota, ale nie wszystko mi w nim działa, jest taki jakoś mało intuicyjny.
Chciałem pobrać Unity3D ale wyskakuje mi Unity is not supported on Linux
Ważne żeby był łatwy do nauki. Coś w stylu do wyklikania jak Gamemaker Studio 2 lub Clicteam Fushion 2.5


#2

Witam!
Miałem z Godotem tak samo. Powiem tak - powoli. Trzeba go stopniowo oswajać i nie zniechęcać się.
Ja go polecam na 100% bo mam minimalne doświadczenie programistyczne, a jednak mój mały projekt idzie do przodu. Pomaga MASA tutoriali na YT (tu przyda się też znajomość angielskiego).


#3

Wiesz liczyłem, że Godot to jest bardziej takie środowisko do projektowania niż typowy silnik do gier. A w którym języku w nim piszesz ja w tym GDscript?


#4

Dokładnie gd script. Myślę, że ma dosyć prostą składnię dla początkujących, ale można pisać c# jeśli ktoś woli. W dokumentacji podają przykłady w obu językach, ale tutoriale YT z tego co widziałem gd script. Myślę, że do prostych gier całkowicie wystarczy.


#5

Gry wyglądają bardzo ładnie na tym silniku Godot. A nie wiesz w czym obecnie tworzą gry bracia Oliver Twins? Jaki język, jaki silnik gier, kiedyś te wspaniałe gry tworzyli w Basicu, ale nie wiem w czym teraz pracują?


#6

Ja pisałem w Unity na kilku systemach: Debian, Fedra, Ubuntu, aktualnie korzystam z Mint codename “Tina” i Unity działa bez problemu.


#7

Trzeba sprawdzić czy Gdevelop będzie tobie działał na linux…pierwsza grę robiłem na gdevelop 2d