Jakie proste środowisko do projektowania gier 2D dla początkującego

Poszukuję prostego darmowego silnika 2D na Linux do stworzenia takiej gry jak Dizzy. Próbowałem tego Godota, ale nie wszystko mi w nim działa, jest taki jakoś mało intuicyjny.
Chciałem pobrać Unity3D ale wyskakuje mi Unity is not supported on Linux
Ważne żeby był łatwy do nauki. Coś w stylu do wyklikania jak Gamemaker Studio 2 lub Clicteam Fushion 2.5

Witam!
Miałem z Godotem tak samo. Powiem tak - powoli. Trzeba go stopniowo oswajać i nie zniechęcać się.
Ja go polecam na 100% bo mam minimalne doświadczenie programistyczne, a jednak mój mały projekt idzie do przodu. Pomaga MASA tutoriali na YT (tu przyda się też znajomość angielskiego).

Wiesz liczyłem, że Godot to jest bardziej takie środowisko do projektowania niż typowy silnik do gier. A w którym języku w nim piszesz ja w tym GDscript?

Dokładnie gd script. Myślę, że ma dosyć prostą składnię dla początkujących, ale można pisać c# jeśli ktoś woli. W dokumentacji podają przykłady w obu językach, ale tutoriale YT z tego co widziałem gd script. Myślę, że do prostych gier całkowicie wystarczy.

Gry wyglądają bardzo ładnie na tym silniku Godot. A nie wiesz w czym obecnie tworzą gry bracia Oliver Twins? Jaki język, jaki silnik gier, kiedyś te wspaniałe gry tworzyli w Basicu, ale nie wiem w czym teraz pracują?

Ja pisałem w Unity na kilku systemach: Debian, Fedra, Ubuntu, aktualnie korzystam z Mint codename “Tina” i Unity działa bez problemu.

Trzeba sprawdzić czy Gdevelop będzie tobie działał na linux…pierwsza grę robiłem na gdevelop 2d