Kingdom Come Deliverance - opinie/wrażenia/nadzieje

Premiera za pasem, bo we wtorek, ale nie którzy mają dostęp przed premierowy. Nie wiem czy ktoś się tutaj tym interesuje, więc wstawiam jedną z opinii za redditem.

Source is behind paywall, it´s a video after 30 hours of gameplay

http://www.gamestar.de/videos/kingdom-come-deliverance-video-fazit-nach-30-stunden-gameplay-mit-der-test-version,95568.html

Short summary:

Performance on PC seems very good - they are surprised (i7, gtx 1070 on ultra = 60fps in rural areas, 35fps in some villages)
Few bugs and glitches, nothing game/immersion breaking so far
Good quests and many ways to solve them
Very authentic and dynamic medieval world reacting to your decisions
mediocre story (after 30 hours so mid game - that´s why the score could be higher than 70-80)
starts rather slow and linear, opens up after ~10 hours
stunning world in terms of graphics but animations in dialogues could be better (cut scenes are awesome)
game feels more like a game rather a simulation
score “just” between 70 - 80 because the tester does not know if the rather slow and complex/realistic gameplay is for everyone or just genre fans. Game is really good as for what it is so he is really hesitating with the score.
Could be a pretty good score for the first big game of this company.

edit: additions from an earlier preview (8 hours played) - also paywall http://www.gamestar.de/artikel/kingdom-come-deliverance-der-schmale-grat,3322982.html

combat is excellent and complex
each weapon feels differernt
detailed calculation of collisions
“no game ever has nailed sword fights like KC:D”

Czyli wnioskuję porównując do zwykłych strzelanek (Chociaż to bardziej gra typu fighter, coś jak Absolver), KCD jest między codem a armą, nie chce sobie spojerować, przeczekam tylko ten miesiąc żeby móc poczytać recenzje i dopiero kupić i wtopić się w grę, rozpuścić się jej mistyką i prostym pięknem, o ile tak ma :slight_smile: .

Pomiędzy CoD i Arme można wsadzić wszystko, począwszy od symulatora kozy przez Battalion 1944 po escape from Tarkov :wink:
A na poważnie grę chwilę obserwowałem ale jakoś takoś po doświadczeniach z life is feudal i gloria victis jestem przejedzony machaniem mieczami więc odpuściłem.
Czekam w zasadzie tylko na nowego m&b.

ja obserwowałem tylko te co wymieniłeś i chyba jednak machanie mieczem będzie ciut bardziej skomplikowane bo na nim się mechanika walki będzie opierała. Więc samego klikania na śmierć tam nie ma raczej :slight_smile: .

ja tez czekam na m&b nowego … w warband i ogniemm mieczem gram do dzisiaj.

Moja opinia jest taka:

• savy w tej grze to jest jakiś hardcorowy dramat
  • tak samo walka mogliby zrobić ją łatwiejszą i bardziej w stylu na przykład nowego AC
  • grafika tutaj należy się zatrzymać bo mam mieszane uczucia. Z jednej strony “dzicz”, roślinność i czasami postaci wyglądają super, ale z drugiej budynki wyglądają tragicznie. Nie wiem czego to jest kwestia, ale serio jakby gra miała dwa zupełnie inne zespoły graficzne. Słabe są również particle.
  • dużo żbędnych animacji

Jeżeli jednak się przymknie oko na te wszystkie minusy to w sumie wychodzi fajna gra. Mogliby dodać też więcej trochę pobocznych rzeczy, ale serio te wszystkie realistyczne systemy mi przypadły mocno do gustu -> zwłaszcza alchemia robi na mnie ogromne wrażenie czy psucie się jedzenia (fajna ciekawostka). Także mam nadzieję, że zrobią kontunuacje, ale z poprawioną grafiką (miejscami) i jakimś lepszym systemem walki :slight_smile:.

No i o to chodzi. Jak na grę indie robioną przez małą początkującą ekipę z szefem od mafii to całkiem spoko im to wyszło a 7,5 to nagle wysoka ocena :> . Tylko jak nazwać ten typ gry, fighter rpg? Tylko jak wtedy nazwać takiego absolvera bo też są tam elementy rpg gdzie wszystko opiera się na walce…

Ja tylko czekam aż ktoś ze społeczności wyda jakiegoś moda, który będzie ulatwiał żeby przyjemniej się grało. Poza tym przydałyby się właśnie jakieś mody bo z tego co grałem to gra na jakieś 20 godzin maks a możnaby spkojnie dzięki fanom wydłużyć ten czas o dodatkowe rzeczy do zrobienia :slight_smile:

Zamiast modów na przyjemną grę dodaliby tryb uproszczony dla niedzielnych graczy - i po problemie. A co do modów. Znajomemu o wizualizacji 3d zamków podrzuciłem pomysł na przerzucenie się z renderowania 3d na mody. Wyobraź sobie całe takie mapy po których można latać i przełączać się między nimi razem z teleportem. To by było coś dobrego :slight_smile: .
Osobiście widziałbym w ten sposób takie większe mapy z kilkoma miastami na raz, połączenie kilku zamków krzyżackich na jednym i kilku wsi szlacheckich na drugim. Bo same zamki to mało a tak to zawsze jakąś fabułę można dorobić czy zrobić mod multiplayer pod grę rpg/rp :slight_smile: .