Kompozytor - szukam ekipy

Hej, cześć!

Wiem, że takich ogłoszeń jest tutaj sporo ale niestety muszę dorzucić swoje trzy grosze. Zamieszczam poniżej link do mojego portfolio, jeśli ktoś potrzebuje kogoś takiego jak ja to piszcie śmiało! (tutaj albo mail: borowiec.patryk20@gmail.com)

https://www.patrykborowiec.com

Witam, ciężkie jest życie kompozytora w tej branży, po dłuższych obserwacjach stwierdziłem że mało kto zwraca na to uwagę, bo wszyscy by chcieli za darmo, albo zajmują się tym wyspecjalizowane studia, co powoduje że mniejsi producenci nie mają szans się wybić, a oprogramowanie do produkcji audio też nie ma górnego limitu cenowego, biblioteki brzmieniowe zaczynają się od 400$ w górę za jedną od bardziej znanych firm zajmujących ich tworzeniem, a jest ich cała masa szczególnie dla samplera Kontakt 6, który jest przemysłowym standardem w świecie produkcji audio. To życzę powodzenia.

A czy ktokolwiek ma nie-ciężkie życie w tej branży. ?

Zawsze jest pod górkę, za granicą jeszcze można zarobić na serwisach krypto-streamingowych, szczególnie w US bo jest więcej ludzi, tu w kraju to egzotyka jak ktoś się zna na produkcji audio, mało popularne. Disco Polo to najbardziej sianodajna branża w Polsce, niestety moje uszy tego nie trawią, bo wychowałem się na Depeszach :slight_smile: jak ktoś chce posłuchać moich wypocin to zapraszam, od muzyki klasycznej po orkiestrę wymieszaną z elektroniką. Produkcji nauczyłem się samemu praktykując, mix i mastering też samemu robię.

A nie próbowaliście platform dla freelancerów? W Polsce zwłaszcza na forum raczej odwiedzanym przez amatorów/hobbystów ciężko jest zarobić pieniądze. Ile w ogóle liczycie sobie za muzykę jako kompozytorzy? Zawsze mnie to ciekawiło :slight_smile:

Trochę się orientuję co do kosztów skomponowania utworu do reklamy z licencją na 12 miesięcy 600$, ale to stawki zagraniczne i trzeba się załapać. A na nasze warunki się płaci od minuty, albo całego utworu tyle wiem. Na Bandcampie można na własną rękę sprzedawać muzykę, ale nie licencję, zobacz sobie jakie kosmiczne ceny :smiley:

Studenckie ceny xD a jak taki artysta rozwiązuje kwestie prawne gdy współpracuje z twórcami gier? Prowadzicie działalność gospodarczą? Umowa o dzieło/zlecenie z przeniesieniem autorskich praw majątkowych?

Hej :slight_smile:

Czy projekty no-profit też bierzesz pod uwagę? :slight_smile:

Hej! Tak, tak - juz nie odzywam na priv :slight_smile: