Konkurs akceleratora ARP Games na projekt gry wideo


#1

Rozpoczął się nabór do 1 edycji konkursu ARP Games.

Konkurs przeznaczony jest dla co najmniej dwuosobowych zespołów i odbywa się w dwóch etapach.
Spośród przesłanych zgłoszeń komisja złożona z ekspertów wybierze 10 drużyn, które otrzymają grant w wysokości do 20 tysięcy złotych, dostęp do sprzętu, oprogramowania, warsztatów, a także opieki indywidualnie dobranego mentora. W trakcie trwającego trzy miesiące pierwszego etapu drużyny będą musiały stworzyć grywalne demo swojej produkcji, a także przedstawić model biznesowy.

Zespoły, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu otrzymają dodatkowe dofinansowanie (co najmniej 50 tysięcy złotych), a także pomoc w pozyskiwaniu inwestorów, organizacji firmy i w promocji gry, w tym na największych targach branżowych.

Projekty można zgłaszać na naszej stronie: arpgames.pl
Nasz facebook: facebook.com/arpgames

Ja zaś chętnie odpowiem na wszystkie pytania i wątpliwości :slight_smile:


#2

Witam, Wszystkie warsztaty,szkolenia i konferencje odbywać się będą w Cieszynie? Czy są już ustalone terminy tych spotkań?
pozdrawiam


#3

Witam,

Tak. Konferencje będą odbywać się nie częściej niż na 2 tygodnie; obowiązkowa będzie obecność co najmniej jednego członka zespołu. Raz w miesiącu odbędzie się też osobiste spotkanie z mentorem, aczkolwiek istnieje możliwość odbycia tych spotkań w formie wideokonferencji.
Jeśli chodzi o warsztaty i szkolenia będą organizowane one w zależności od potrzeb zespołów, więc naturalnie żadnego harmonogramu jeszcze nie ma. W większości przypadków, o ile profil/tematyka spotkania tego nie uniemożliwi, również będzie istnieć możliwość odbycia ich zdalnie.
Ewentualne spotkania z inwestorami również będą wymagały Państwa obecności, jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy będą się one odbywać w Cieszynie, czy gdzie indziej - zależeć to będzie od wygody wszystkich zainteresowanych stron.

Terminy spotkań nie są jeszcze ustalone głównie dlatego, że będziemy starali zorganizować pracę akceleratora jak najkorzystniej dla uczestniczących zespołów. Jesteśmy świadomi istnienia trudności organizacyjnych i wypadków losowych, więc będziemy starali się w miarę możliwości dostosować terminy do potrzeb drużyn. :slight_smile:

Pozdrawiam


#4

Jakie są kryteria oceniania zgłoszeń?


#5

Polecam dorzucenie wzmianki na stronę główną Gamedev.pl, instrukcja: https://github.com/gamedevpl/www.gamedev.pl/tree/master/highlights


#6

@ldurniat
Oczywiście ciężko jest stworzyć jednolite kryteria do oceny wielu bardzo różnorodnych projektów.
Właśnie dlatego ich ocenę pozostawiliśmy ekspertom z doświadczeniem w branży gier. Nasz regulamin zakłada, że jury konkursowe ma w swoim wyborze kierować się oryginalnością projektu (tym, czy nie jest sztampową produkcją, która utonie w morzu innych, podobnych), wartością artystyczną (jej estetyką, poziomem narracji, jakością gameplayu - wszystkim tym, co składa się na jakość gry), oraz modelem biznesowym (tym, czy gra ma szanse na siebie zarobić i odnieść sukces komercyjny).
Zdajemy sobie sprawę z tego, że są to kryteria w dużej mierze subiektywne, jednak ufamy naszym mentorom i wiedzy, którą wynieśli z wieloletniej pracy w branży.
@goliatus
Dzięki piękne!