Konkursy ? Promocja

Czy przewidujecie jakieś wyzwania, konkursy itp.?
Może zaproponować by ktoś z branży to oceniał?
A może zrobić grę o jakimś zdarzeniu politycznym lub nośnym społecznie zjawisku. Chodzi o rozgłos i o rzeszę testerów . O to by ktoś jakąś opinię wystawił.

Nie wiem, czy forum hostuje jakieś compo, ale za w poniedziałek na itch.io zaczyna się OneButtonJam.

A z resztą http://www.indiegamejams.com/

Jakich nagród byś oczekiwał?

@goliatus Nagrody oczywiście będą takie jakie sponsorzy przyznają.

Ale konkurs dla mnie to głównie pewne ramy. Minimalne wymagania. Pewien porządek w działaniu, termin. Jeśli konkurs zostanie zrobiony na napisanie prostej gry o bitwie warszawskiej (teraz na czasie) to jeden zrobi śmieszną strzelankę z macierewiczem, drugi jakieś modelowane bitewniaki. Jeśli gra będzie grywalna i miala np. konkurs gamedev zajrzy tu wiecej osob i ludzie z branży. Dla ludzi zaczynających przygode z grami zazwyczaj problemem sa drobiazgi. Jak zacząć, jak ustawić drobne ustawienia, jak zapakować i opublikować w sklepie. Taki konkurs mógłby własnie być pomocą.
Jako jedno z wymagań było by opublikowanie gry tak by dało się to potem zamieścić w android market. Konkretne wymagania. (gry mogły by byc publikowane jako konkurs jak ktos nie chciałby zaśmiecać sobie strony) konkretna pomoc, jakies opisy przy okazji i dyskusja jak to poustawiać by w sklepie przyjęli taka aplikację. Tak myślę.

Co do nagrody to myślałem o dwóch rodzajach nagród:

• Pierwsze to techniczne. Powiedzmy wizyta w studio gdzie robia wiedzmina :wink:
    Chodzi o jakiś kurs, możliwość otrzymania książek czy np. dostepu do developerów, którzy by mogli odpowiedzieć na pytania. Coś co było by niesamowitą zachętą i nieosiągalne w normalnej rzeczywistości.

• Drugi rodzaj to fanty, np. gry jakiegoś studia. Gadzety z gier, koszulki czy grobne przedmioty w grach (jeśli są takie). karta do sklepu google play czy spotify.

Oczywiście możliwosc zamieszczenia na głównej stronie itp. reklam samego konkursu, ale to i tak jest.

Jakie konkursy, to strona dla profesjonalistów a nie gimnazjalistów oczekujących fantów. Co najwyżej można zrobić jakieś wyzwania ale nie konkursy. Kto Cię wpuści Mikolaj do CD Projektu, kto Ci da koszulki, to kosztuje, zapomnij i skup się na działaniu, to nie piaskownica ani terapia grupowa.

Zgadzam się tutaj z Shoxem, jednakże sama idea mi się podoba i gdyby powstała sensowna forma takiego, to poparłbym.

@shox

Gdyby ta strona była rozpoznawalna i były tu pokazywane duże produkcje (nawet indyki) to miałbys rację. A tak wydaje mi się (i obym sie mylił) , że jednak potrzeba impulsu by strona zaczęła żyć

Gdzie Ty żyjesz, w Polsce jest kilkadziesiąt studiów gier komputerowych i z kilka tysięcy pasjonatów, to nie jest żaden rynek aby taka strona była na tyle popularna aby mieć 10 tyś UU dziennie i więcej bo tyle trzeba aby przybiegli sponsorzy i od takiej oglądalności zaczynają się rozmowy. To jest nisza, strona o developingu gier nie może być szeroko rozpoznawalna bo mało osób zajmuje się developingiem, to jest bardzo trudny temat, produkcja gry to więcej pracy niż produkcja filmów, seriali czy muzyki lub innej rozrywki, tutaj się działa kompleksowo. Nie wiem jakie są oficjalne statystyki tej strony ale po sprawdzeniu w sieci np. na speedtescie uważam, że i tak jak na tę tematykę jest dużo odwiedzin. Reszta zależy od zangażowania osób.

Zatem uwazasz, ze takie konkursy nie byly by promocja strony?

Dziwnie to wyglada. Wiele branzowych stron ustanawia konkursy dla mlodych, czasem przyznaje nagrody za innowacyjnosc czy dystrybucje (tu bylo by ciezko)
Wydaje mi sie, ze zupelnie nie masz racji. Ale czas oceni kto ma racje a kto nie.

Nie twierdzę, że konkurs nie jest zły do końca, konkursy są dobre, ja tylko uważam, że przy tej tematyce tutaj są niepotrzebne, nie wypromują jakoś strony specjalnie, znajdż mój inny wątek dotyczący promocji strony.

Dotychczas wyobrażałem sobie taki konkurs, który polegałby na zgłoszeniu prawie gotowej gry, gdzie nagrodą byłaby pomoc w wydaniu i promocji, która jak wiadomo stanowi o sukcesie produkcji.
Raczej chodzi tutaj o gry kierowane na Android/iOS. Taki konkurs podobnie jak cała strona powinna być kierowana nie tylko na Polskę, ale na cały świat.

Będę wdzięczny za wsparcie w nawiązaniu kontaktu i zainteresowaniu osób/firm, które zajmują się wydawaniem gier/promocją.

Za 2 dni startuje game jam